18 stycznia 2021 11:00
Serdecznie zapraszamy na koncert Basi Stępniak-Wilk, który odbędzie się 22 stycznia w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów im. Tadeusza Nalepy.  Basia Stępniak-Wilk - poetka, kompozytorka, ceniona zarówno w świecie piosenki…
Basia Stępniak-Wilk
Fot. Adam Gryczyński

Serdecznie zapraszamy na koncert Basi Stępniak-Wilk, który odbędzie się 22 stycznia w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów im. Tadeusza Nalepy. 

Basia Stępniak-Wilk - poetka, kompozytorka, ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności; artystka wielokrotnie nagradzana za wykonywane przez siebie autorskie piosenki (m.in. I miejsce i Nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie); uhonorowana - za całokształt swoich scenicznych dokonań - prestiżową Nagrodą Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego oraz odznaką Honoris Gratia, przyznawaną przez Prezydenta Miasta Krakowa. Piosenki Basi Stępniak-Wilk (m.in. „Bombonierka” - duet z Grzegorzem Turnauem i „Słodka chwila zmian”) gościły na najwyższych listach przebojów polskich i polonijnych rozgłośni radiowych. Autorskie płyty, tomiki wierszy, książka dla dzieci - to tylko część pracy Basi, która zajmuje się też propagowaniem piosenki literackiej i poezji, m.in. jako autorka audycji „Muzyczna bombonierka” w Radiu Kraków.

Pierwsze szlify Basia Stępniak-Wilk zdobywała w Piwnicy pod Baranami i krakowskim kabarecie Loch Camelot, z którym do dziś jest związana - zatem jej występy to nie tylko liryczne zamyślenia, ale i spora dawka humoru. Blasku tym prezentacjom dodają współtworzący te koncerty znakomici instrumentaliści. Na fortepianie towarzyszy artystce Jasiek Kusek, a na instrumentach dętych (EWI, melodica) i perkusyjnych - Paweł Solecki.

Najbliższe spotkanie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów to koncert zimowych piosenek Basi Stępniak-Wilk, tych pisanych w blasku choinek, przyprószonych śniegiem, ale i wypatrujących wiosny…

foto1

fot. Adam Gryczyński

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 275 razy
Więcej w tej kategorii: « Jan Serce

1 komentarz

  • Muza 20 Sty, 2021

    Oczekujemy na piątkowy koncert krakowskiej artystki. Te zimowe piosenki to chyba bedzie można oglądnąć na kanale YouTube?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj