Posłowie PiS o komisji ds. VAT
fot. Rafał Potocki

262 miliardy złotych zdaniem Ministerstwa Finansów nie wpłynęło do skarbu państwa z podatku VAT w latach 2007-2015. Sprawę bada sejmowa komisja. Jak powiedział poseł PiS Andrzej Szlachta - kierujący sejmowa komisją finansów, to że do strat doszło jest bezdyskusyjne, komisja musi ustalić dlaczego do nich doszło. Ważne jest by ustali czy doszło do tego z powodu, braku przepisów i złego działania państwa, czy było to świadome działanie zmierzające do umożliwienia wyłudzania. i działanie tzw "karuzeli podatkowej"

Członkowie komisji poprosili już o dokumenty z wielu instytucji nadzorujących rynek finansowy a także z policji, prokuratury i agencji rządowych - dodaje poseł PiS Andrzej Matusiewicz zasiadający w komisji vatowskiej. Zostały tez złożone pierwsze wnioski dowodowe.

Komisja będzie badać sprawę wyłudzeń podatku VAT w latach 2007 - 2015, chociaż Platforma Obywatelska złożyła wniosek, by rozszerzyć zakres jej prac o lata 2005 - 2007 oraz 2015 - 2018.

W skład komisji wschodzi dziewięciu posłów. Pięciu ma Prawo i Sprawiedliwość, pozostałe kluby - po jednym przedstawicielu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj