Wieczny odpoczynek w Tarnobrzegu dwa razy droższy
Fot. Wanda Piasek

Drastycznie wzrosły opłaty za groby na cmentarzu Komunalnym w Tarnobrzegu - Sobowie. Ceny wykupu miejsc pochówku podwyższono tam o 100 procent. Tak zdecydowali miejscy radni.

Głównym argumentem jest brak wcześniejszych podwyżek pomimo rosnących kosztów utrzymania nekropolii. Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej miejscowego magistratu podkreśla, że pozostające od 2009 roku na tym samym poziomie opłaty były o 60-70 procent niższe niż na cmentarzach we wszystkich okolicznych miastach.

Tymczasem cmentarz komunalny w Tarnobrzegu wymagał rozbudowy i inwestowania w infrastrukturę. W tym roku miasto zamierza też zmodernizować i uzupełnić tam oświetlenie oraz zainstalować monitoring - wyjaśnił Piotr Pawlik.

Z kolei radny Rady Miasta Tarnobrzega Waldemar Stępak zwracał uwagę, że coraz droższe utrzymanie cmentarza wiąże się również z drastyczną podwyżką stawek za wywóz odpadów komunalnych.

Opłaty za miejsce pochówku na cmentarzu w tarnobrzeskiej dzielnicy Sobów są jednorazowe na okres 20 lat. Po upływie tego terminu trzeba uiścić następną płatność za tak zwane "zachowanie" na kolejnych 20 lat.

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj