Święto Paniagi odwołane. Co z innymi wydarzeniami?
Fot. Marcin Kalita

Za niespełna miesiąc miała się odbyć kolejna edycja jednej ze sztandarowych imprez Rzeszowa - Święto Paniagi, czyli ulicy 3 Maja. Jak już oficjalnie wiadomo została ona odwołana ze względu na epidemię i zakaz zgromadzeń publicznych.

Co z pozostałymi wydarzeniami kulturalnymi, do których przyzwyczajeni są rzeszowianie? Tym bardziej, że już w połowie maja zaplanowany jest XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Carpathia Festival" Rzeszów 2020.

- Cały czas pracujemy nad jego organizacją, tak jakby miał się on odbyć. Podobnie jest z innymi imprezami, takimi jak: Brekaout Days, Rockowa Noc czy w końcu Europejski Stadion Kultury - wylicza Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej. - Mamy głęboką nadzieję, że ten trudny dla nas czas minie jak najszybciej - dodaje.

Organizatorzy są jednak przygotowani na sytuację, gdyby któregoś wydarzenia nie udało się zorganizować w zaplanowanym terminie ze względu na przedłużający się stan epidemiczny.

- Jesteśmy gotowi na ewentualne przesunięcie imprez np. na jesień. Nawet w sytuacji, w której bylibyśmy zmuszeni zmienić ich program. Zdajemy sobie bowiem sprawę z zajętych terminów poszczególnych artystów, których zaprosiliśmy do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach - podkreśla Marcin Dziedzic.

Zapewnia jednak, że gdyby doszło do podobnej sytuacji Estrada Rzeszowska zrobi wszystko, by zadowolić publiczność.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 02 Lut, 2021
  Powstaje album Kańczugi
  Powstaje album Kańczugi
  Dzięki mieszkańcom Kańczugi i okolicznych miejscowości zebrano już ponad 2 tys. starych fotografii dokumentujących historię miasteczka i jego okolic. Do...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj