Beksiński – „Wystawa, jakiej nie było”
Fot. Marek Maśniak

W Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie można oglądać ekspozycję zatytułowaną ‘’Beksiński wystawa, jakiej nie było‘’. To prezentacja m.in. 15 nieznanych obrazów malarza, fotografii z jego archiwum domowego, oraz pokazy multimedialne prac Beksińskiego na wielkoformatowych ekranach.

Integralną częścią wystawy jest także strefa Virtual Reality, gdzie za pomocą okularów VR może wejść “do środka obrazów”. Zdzisław Beksiński należy do najwybitniejszych Polskich malarzy, uznawany jest też za wyjątkowo utalentowanego fotografa, grafika komputerowego i rzeźbiarza. Projekt "Beksiński wystawa, jakiej nie było" powstał jako kontynuacja myśli twórczej samego Beksińskiego, dla którego wykorzystywanie nowych technologii na potrzeby sztuki było rzeczą naturalną. Prezentacja prac w olbrzymich formatach, odpowiednio udźwiękowiona – ilustrowana muzyką, której słuchał artysta podczas pracy twórczej, pozwala na dogłębną kontemplację dzieł, z dbałością o każdy detal, a także wyzwala nowe nieodkryte wcześniej emocje związane z dziełami Beksińskiego.

Sztuka Zdzisława Beksińskiego prezentowana była w ostatnich latach m.in. w Brukseli, Wiedniu, Sztokholmie, Chicago, a także w wielu miastach w Polsce, wszędzie budziła olbrzymie zainteresowanie. W Rzeszowie ostatni raz prace Beksińskiego można było oglądać w Filharmonii Podkarpackiej w lutym 2012 roku. "Beksiński wystawa, jakiej nie było’’ potrwa do 22 października, czynna jest od 13:00 do 20:00 w Millenium Hall na 2 poziomie.

Wydarzenie zorganizowali: Muzeum Historyczne w Sanoku, Fundację Beksiński, Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall w Rzeszowie oraz Miasto Sanok.

Relację dźwiękową z wernisażu wystawy przygotował Adam Głaczyński.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Czytany 873 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj