Mieszkańcy Górna nie chcą hałasu i zanieczyszczonego środowiska. Bojąc się o własne zdrowie protestują przeciwko budowie tymczasowej wytwórni mas bitumicznych pod budowę trasy S19. Ma ona powstać w sąsiadującej gminie Kamień.

Jak podkreślają protestujący, skutki funkcjonowania wytwórni asfaltu mogą odczuwać przede wszystkim pacjenci Zakładu Opieki Zdrowotnej z oddziałem gruźliczym. Ich zdaniem wytwórnia mas bitumicznych powinna być zlokalizowana z dala od zabudowań. Podkreślają, że sprzeciwiają się tej inwestycji, a nie budowie drogi S19. Boją się też, że po wybudowaniu trasy asfaltownia będzie nadal działać.

Ryszard Bugiel, wójt gminy Kamień popiera powstanie wytwórni w tej lokalizacji. Jego zdaniem przyśpieszy to budowę S19, a w konsekwencji spowoduje szybsze wyprowadzenie ruchu samochodowego poza obszar zabudowany.

Zaznacza, że działa zgodnie z prawem i na podstawie wydanych opinii Sanepidu i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Oczekuje jeszcze na opinię Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj