W każdą niedzielę prezentujemy nagrania kapel ludowych z naszego regionu, na które słuchacze oddają głosy na stronie internetowej. Autorką audycji jest Jolanta Danak Gajda.

Głosuj na ulubioną kapelę! Kliknij w punkt przy nazwie kapeli a następnie w klawisz "głosuj" na dole tabeli (można oddać 3 głosy tygodniowo) lub wyślij SMS pod numer 71601 w treści wpisując KAPELA i po kropce jej nazwę. Koszt wiadomości SMS 1zł + VAT.

 

Oceń ten artykuł
(3907 głosów)

22 komentarzy

 • Kazimierz 05 Sty, 2021

  Piękna audycja, propagująca muzykę i kulturę ludową. Z uwagi na porę jej emisji nie zawsze można jej wysłuchać na żywo. Dlatego polecam wziąć pod rozwagę możliwość odtworzenia prezentowanych utworów i kapel także za pośrednictwem strony internetowej radia Rzeszów już po zamknięciu każdego notowania. To z pewnością przyczyni się do popularyzacji naszego folkloru i wielowiekowej tradycji naszych ojców. Z wyrazami szacunku dla Słuchaczy i Autorów audycji Kazimierz Zbylut

 • mapiw 22 Lis, 2020

  Wspaniała audycja, tradycje , tradycje i o to chodzi. Tylko dlaczego tak wcześnie , rano. Moje drogie Podkarpacie (nie lubię tej nazwy), jak ważne by dbać o naszą regionalną kulturę , która składa się na całość polskiej kultury. Niestety , mogę Was słuchać tylko w internecie, bo w Krakowie nie ma zasięgu Radia Rzeszów. Tylko dlaczego tak wcześnie? Dlaczego nasz wspaniały folklor jest spychany przez Redakcję na boczne tory. Zwłaszcza w pandemii tego ożywienia ludziom potrzeba, byśmy nie popadali w depresje, przy tym nawale informacji o koronawirusie , bo to co się dzieje jest horrorem i dobijaniem psychicznym ludzi. Dlatego od czasu do czasu należy wyzwolić te dobre emocje, udostępnić dobrą muzykę, a z muzyki ludowej takie emocje płyną. Zresztą na tej muzyce budowano od zarania dziejów inne formy świata muzycznego i rozrywkowego. A poza tym jesteście dobrym radiem bo kultywującym - to co polskie i tak trzymać. Mam powody to mówić, bo słucham innych programów z oddziałów radiowych Polskiego Radia i od samego rana potrafi sączyć się w nim hałaśliwa muzyka zachodnia, nawet niejednokrotnie nie podają autora, a to powinna być kinder-sztuba z szacunku dla autorów tych utworów. Można nie publikować mojego komentarza, bo to jest taka "ziomkowska" refleksja i uwagi . Serdecznie
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Wiesiołek 10 Gru, 2019

  Gdzie jest Jola, nie to żebym nie lubił obecnego prowadzącego, ale gdzie jest Jola? Wiesiek

 • Dorota Kozioł 24 Mar, 2019

  Wszystkim sluchaczom i miłośnikom folkloru pięknie dziękujemy za głosy oddane na kapelę KMIECIE. Jednocześnie pragniemy poinformować, że od stycznia 2019 roku nasze drogi się rozeszły. Muzykom dziękujemy za współpracę, słuchaczom za sympatię -Dorota i Mietek Koziołowie?

 • zbychziel 12 Lut, 2019

  Wszystkim członkom kapel, którzy aktywnie propagują folklor ludowy w swoich środowiskach należą się wielkie brawa. Pozdrawiam wszystkie KAPELE i życzę sukcesów!

 • GRABOSZCZANIE BESSST 31 Sty, 2019

  Najlepsza kapela Graboszczanie z Grabownicy! Polecam!

 • Lucyna 27 Sty, 2019

  kapela KAMRATY z Sanoka najlepsza z najlepszych. Pozdrawiamy z Łańcuta :-)

 • mikołaj 16 Gru, 2018

  Kapela Jaślanie z Jasła najlepsza jest. Pozdrawiam ich gorąco

 • Stryjko 31 Sie, 2018

  W pełni popieram kol. Antoniego. Audycje powinny zawierać informacje o przedstawianej kapeli, o jej regionie, może trochę historii. Nie jest to możliwe w trakcie przedstawiania wyników plebiscytu w niedziele, ale w trakcie codziennej audycji "Na ludową nutę" na takie informacje można wygospodarować trochę czasu. Nam starym nie jest to już potrzebne, ale wiem że tej audycji słucha wielu młodych.

 • Antoni, Lutoryżanin 26 Sie, 2018

  Audycja traktowana przez Zarząd radia od dawna po macoszemu. Program ten ma znamionować, przypominać, propagować, krzewić i rozwijać w nas tradycje, bogate tradycje naszej ukochanej Ziemi, naszej MAŁEJ OJCZYZNY jaką jest Ziemia Rzeszowska, Małopolska Wschodnia, niesłusznie nazwana Podkarpaciem. Uważam, że prowadząca ten program, twórczo wypalila się. Zatem powinna być wymieniona na Kogoś, że świeżym pomysłem i twórczą WENĄ. Pozdrawiam, wierny słuchacz od wielu, wielu lat.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj