Adam Skiba o programie „Czyste powietrze”
Fot. archiwum

Mieszkańcy regionu złożyli już 11,5 tysiąca wniosków w ramach programu „Czyste powietrze” od 2018 roku.

To oznacza, że tyle osób zdecydowało się na wymianę starych kopciuchów na nowe piece gazowe oraz na termomodernizacje budynków jednorodzinnych. Łączna kwota, na jaką opiewa liczba wniosków, wynosi blisko 200 milionów złotych, z czego zostało już wypłaconych 98 milionów. W ubiegłym roku program przeszedł zmianę, m.in. znacznie uprościł się formularz zgłoszeń – przypomina prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba. Skrócono też ich czas rozpatrywania do 30 dni.

Szykują się kolejne zmiany, na które czekają mieszkańcy. Nie wszyscy mogą skorzystać z programu „Czyste powietrze”, gdyż nie posiadają pieniędzy potrzebnych na wymiany pieca czy termomodernizacje. Dlatego rusza nabór banków, które udzielałyby pożyczek w ramach programu. Po ich wyłonieniu w okienku bankowym będzie można złożyć wniosek o kredyt na dofinansowanie np. wymiany pieca. Taka opcja będzie prawdopodobnie już dostępna w połowie roku.

Zainteresowane banki – zarówno komercyjne, jak i zrzeszenia banków spółdzielczych – na złożenie swoich aplikacji mają czas do 23 lutego tego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj