Posłowie o luzowaniu obostrzeń
Fot. archwium

Goście Polskiego Radia Rzeszów pozytywnie oceniają luzowanie obostrzeń. Od dziś wszyscy zrobimy zakupy w godzinach od 10 do 12, nie tylko seniorzy; zostały otwarte sklepy w centrach handlowych i niektóre instytucje kultury, tj. muzea i galerie sztuki. Szef Ludowców na Podkarpaciu mówi, że to mały krok w dobrym kierunku.  Jego zdaniem należy otworzyć również stoki narciarskie, gdzie przy zachowaniu obostrzeń nie ma zagrożenia epidemiologicznego.  Ta branża ponosi ogromne straty w sezonie.

Poseł Jerzy Paul z Prawa i Sprawiedliwości mówi, że, w ten sposób powoli próbujemy wracać do normalności. – Wszystkie dziedziny gospodarcze, w których będzie można zachować dystans i nosić maseczkę, będą wracały do normalnego życia. 

Pytany o pomoc przedsiębiorcom dodał, że rząd przyznaje pieniądze na utrzymanie pracowników i bieżące wydatki np. opłaty. Dotacje nie pokrywają straconych przychodów. Jerzy Paul ma nadzieję, że już za kilka tygodni sytuacja wróci do stanu sprzed epidemii. Poseł  Mieczysław Kasprzak proponuje w tej kwestii porozmawiać z restauratorami, których lockdown obowiązuje do 14 lutego. Jak mówi, za kilka tygodni może ich już nie być.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj