Dziś w magazynie ważna informacja dla przyszłych mam, które są objęte kwarantanną, bądź z innych powodów mają utrudniony dostęp do lekarza. Dzięki firmie Med Systems Group z Rzeszowa takie panie mogą nieodpłatnie skorzystać z KTG. To jedno z podstawowych badań w położnictwie, które pomaga ocenić stan płodu w ostatnich tygodniach ciąży i w trakcie porodu. Monitoruje czynność serca płodu, a także czynność skurczową mięśnia macicy.

Firma przekazała Centrum Medycznemu w Łańcucie oraz Specjalistycznemu Szpitalowi PRO-FAMILIA w Rzeszowie 50 takich urządzeń. Działają one w systemie bellyOn, obejmującym aplikację na urządzenia mobilne, która jest zintegrowana z Komputerowym Systemem Nadzoru Położniczego. To pozwala przyszłym mamom na samodzielne wykonanie badania bez wychodzenia z domu, a także na monitorowanie stanu zdrowia dziecka. Informacje na temat dostępności KTG można uzyskać dzwoniąc na infolinię szpitala PRO-FAMILIA
pod numer (+ 48 17 773 57 00). Infolinia 22 123 93 44 czynna w godzinach od 9:00 do 22:00 od poniedziałku do piątku. Informacje udzielane są także mailowo, adres e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj