Jak już informowałam w obawie przed koronawirusem, większość dentystów zamknęła swoje gabinety, podobnie zrobili inni specjaliści. Przypominam, że na stronie rzeszowskiego oddziału NFZ jest lista otwartych gabinetów, taką informację można uzyskać także pod numerem bezpłatnej infolinii - nr 800 180 590 czynny jest przez całą dobę. Każdego dnia NFZ otrzymuje także zgłoszenia od placówek, które albo wracają do pracy, albo czasowo wstrzymują przyjęcia. I te wykazy są co najmniej raz dziennie aktualizowane - zapewnia Rafał Śliż rzecznik prasowy podkarpackiego NFZ.

W przypadku pilnej potrzeby kontaktu ze specjalistą pomocna może być nowa propozycja portalu ZNANY LEKARZ. Przed epidemią tam wiele osób szukało specjalistów, a także opinii na ich temat. Teraz można też skorzystać z konsultacji on line, uzyskać poradę ale też e-receptę i zwolnienie lekarskie.

I na koniec jeszcze krótki poradnik jak zadbać o włosy na wiosnę, zwłaszcza teraz, gdy gabinety fryzjerskie są zamknięte. Epidemia koronawirusa jest sytuacją stresującą dla organizmu na tyle, że podnosi poziom kortyzolu i może zwiększyć wypadanie włosów. Aby sobie pomóc warto uzupełnić dietę o witaminy, m.in. D3, A, E, C czy B12 radzi Anita Starnawska z Instytutu Trychologii w Warszawie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj