O resocjalizacji więźniów w "Świat się zmienia"
Fot. archiwum / nowe media

W audycji "Świat się zmienia" mowa była o resocjalizacji osadzonych i byłych więźniów. Czym jest resocjalizacja i jakie metody są stosowane wyjaśniała dr Dorota Pstrąg z Uniwersytetu Rzeszowskiego z Zakładu Pedagogiki Resocjalizacyjnej Instytutu Pedagogiki.
Gośćmi audycji byli też przedstawiciele służby więziennej - Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Dębicy kpt. Mariusz Konefał oraz wychowawca więzienny mł. chor. Piotr Osak pracujący w Zakładzie Karnym w Dębicy, którzy opowiedzieli o tym jak wygląda proces resocjalizacji w więzieniu. Dowiedzieliśmy się też na czym polega indywidualizacja resocjalizacji i jakie programy do tego służą. Agnieszka Szeliga-Żywioł, wiceprezes Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja, kierownik merytoryczny Centrum Integracji pro Domo w Krakowie powiedziała jak zmienia się resocjalizacja więźniów na przestrzeni lat oraz wyjaśni na jaką pomoc mogą liczyć osoby opuszczające zakład karny.

Z gośćmi audycji rozmawiała Justyna Piekło.

dr Dorota Pstrąg z Uniwersytetu Rzeszowskiego z Zakładu Pedagogiki Resocjalizacyjnej Instytutu Pedagogiki

Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Dębicy kpt. Mariusz Konefał z w Dębicy oraz wychowawca więzienny mł. chor. Piotr Osak z Zakładu Karnego w Dębicy 

Agnieszka Szeliga-Żywioł, wiceprezes Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja 

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj