Mieszkańcy Iwli koło Dukli, oraz sąsiednich miejscowości protestują przeciwko budowie kamieniołomu. 27 stycznia kilkadziesiąt osób wybrało się na legalny, jak podkreślali spacer aby wyrazić swoje oburzenie i spotkać się z władzami gminy. Ich zdaniem kopalnia odkrywkowa oszpeci okolicę i pozbawi ją walorów turystycznych a prace wydobywcze uniemożliwią normalne funkcjonowanie w Iwli i pobliskich miejscowościach. Podkreślali też, że kwestia inwestycji nie była z nimi konsultowana. 

W "Sprawie w toku" wysłuchaliśmy argumentów mieszkańców, wypowiedział się także inwestor i władze gminy. Audycję prowadziła Bernadeta Szczypta.

Reportaż Bernadety Szczypty z protestu w Iwli.

Rozmowa z Jerzym Grabosiem prezesem Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO SA w Rzeszowie, burmistrzem Dukli Andrzejem Bytnarem oraz Waldemarem Jurusikiem ze Stowarzyszenia Na Rzecz Praworządności i Ochrony Środowiska z siedzibą w Nowym Żmigrodzie.

Rozmowa z niedoszłą mieszkanką Iwli Agnieszką Dragan, burmistrzem Dukli Andrzejem Bytnarem oraz Waldemarem Jurusikiem ze Stowarzyszenia Na Rzecz Praworządności i Ochrony Środowiska z siedzibą w Nowym Żmigrodzie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj