28 kwietnia ukaże się nowy, wyjątkowy album The Cranberries. Dzieło zatytułowane "Something Else" powstało z udziałem Irish Chamber Orchestra i zawiera zbiór hitów zespołu w nowych, akustycznych aranżacjach oraz trzy zupełnie nowe utwory: "The Glory", "Rupture" i "Why?".

Jako zapowiedź albumu zespół zaprezentował utwór "Linger", który pierwotnie znalazł się na debiutanckim albumie The Cranberries "Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We" wydanym w 1993 roku.
Dolores O'Riordan tak wspomina ten kawalek: "To była pierwsza piosenka stworzona przeze mnie po dołączeniu do The Cranberries. Ja miałam wtedy 18 lat, najmłodsza osoba w zespole 16 lat i z pewnością nie wyobrażaliśmy sobie, że to będzie duży przebój".

Na "Something Else" znajdują się również premierowe kompozycje. Pierwsza z nich, "The Glory", powstała w sali prób Irish Chamber Orchestra. Wokalistka tak wspomina powstanie tego utworu: "Pisząc ten numer, myślałam o tym, że zawsze jest nadzieja, że zawsze jest światełko w tunelu, nieważne jak ciężki moment w życiu mamy. To czasami jest wyjątkowo trudne, ale zawsze trzeba myśleć pozytywnie i szukać wyjścia z sytuacji". Kolejna nowa piosenka, "Rupture", opowiada o depresji i problemie poradzenia sobie z nią, natomiast utwór "Why?" powstał po śmierci ojca Dolores.

The Cranberries, zaraz po wydaniu albumu "Something Else", pojawią się w Polsce i 1 maja zagrają koncert we Wrocławiu podczas Thanks Jimi Festival.

The Cranberries mają na swoim koncie sześć albumów, które sprzedały się w ponad 40 milionach egzemplarzy. Dyskografię zamyka płyta "Roses" z 2012 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1057 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj