Michał Szpak - jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów w Polsce, ulubieniec mediów, zdobywca Grand Prix Publiczności podczas tegorocznego festiwalu w Opolu, uczestnik festiwalu Eurowizja. Joanna Woś - światowej sławy sopranistka, laureatka najważniejszych konkursów wokalnych w całej Europie, występująca w największych salach operowych, specjalizująca się w partiach okresu włoskiego belcanta.

Oboje wystąpią z projektem Queen Symfonicznie na specjalnym koncercie w łodzkiej Atlas Arenie - 17 grudnia 2016. Wspólnie wykonają utwór "Barcelona", w którym oryginalnie niezwykły duet z Freddiem Mercury stworzyła Montserrat Caballe. Michała Szpaka usłyszymy również solo w kompozycji "Love Of My Life".
Przypomnijmy, że projekt Queen Symfonicznie wystąpi na specjalnym koncercie w związku z obchodzoną w tym roku - 25. rocznicą śmierci legendarnego solisty grupy Queen - Frieddiego Mercury'ego. Muzyka jednego z najwybitniejszych zespołów wszech czasów 17 grudnia 2016 wypełni łódzką Atlas Arenę. Zaprezentowany zostanie - w znacznie rozszerzonej formie - projekt QUEEN SYMFONICZNIE, za którym stoi grupa Alla Vienna oraz chór Vivid Singers.

Projekt - prezentowany w ciągu minionych pięciu lat w Polsce i za granicą już blisko 100 razy - tym razem rozpisany został na 40-osobową Hollyłódzką Orkiestrę Filmową, w której brzmienie zespołu Alla Vienna oraz chóru Dawida Bera wzbogacają muzycy Filharmonii Łódzkiej i łódzkiego Teatru Wielkiego. W rolę Frieddiego Mercury'ego wcieli się Sebastian Machalski z warszawskiego Teatru Rampa, któremu na gitarze towarzyszy Piotr Wieczorek. W ten sposób muzyka QUEEN zabrzmi SYMFONICZNIE w sposób do tej pory niespotykany!

Projekt QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen. Zaplanowany pierwotnie jako jednorazowy występ, przerodził się ostatecznie w wielką trasę koncertową. Doskonałe przyjęcie publiczności na premierze widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, 30 listopada 2011 roku, zmotywowało twórców do kontynuowania występów. Na dotychczasowych koncertach pojawiło się około 60 tys. widzów.

Na scenie Atlas Areny kilkudziesięciu artystów, w dwugodzinnym spektaklu - podzielonym na dwie części - przypomni największe przeboje brytyjskiej grupy. W pierwszej, klasycznej części koncertu, zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, które w przekrojowy sposób odzwierciedlają dyskografię zespołu. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej.

Druga część koncertu to istne show, wzorowane na występach zespołu Queen. Prezentowane są największe hity grupy w rockowych aranżacjach. Będzie można usłyszeć m.in. utwory: "We Will Rock You", "We Are The Champions", "I Want To Break Free" oraz "Another One Bites The Dust"... a na deser "Bohemian Rhapsody" w unikalnym w skali światowej wykonaniu części operowej na żywo.

17 grudnia 2016 - Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7. Wejście od 17:30.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 1699 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj