W tym roku przypada 20. edycja tarnobrzeskiego festiwalu Satyrblues, który od roku 2000 jest przyjazną platformą dla wszystkich szlachetnych dyscyplin artystycznych.

Jest to festiwal, na którym Satyra spotyka się z Bluesem nie czyniąc krzywdy nikomu w charakterze sztuki ponadpokoleniowej, będąc gościnnym mianownikiem dla Beneficjentów z całego świata.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja przebiegnie pod hasłem GITARY RZĄDZĄ ŚWIATEM i stanowić będzie kulturalny pomost między dwoma kontynentami Europą i USA, a bohaterami tej artystycznej konfrontacji będą mistrzowie gitary różnych stylistyk, reprezentujący najwyższy poziom wykonawczy jak: Ron BUMBLEFOOT Thal (USA), Marek Raduli, Daniel Popiałkiewicz, Jacek Kieller, Manu Lanvin & The Devil Blues (Francja), Dudley Taft (USA), Anthony Gomes (USA), Troy Redfern (Anglia), Doghause Sam & His Magnatones (Belgia), Slidin Slim & Eic Hansson (Szwecja), a także Piotr Restecki, Wojtek Pilichowski i Andrej Makarewicz (trio Ratellsnake!),którzy w terminie od 11 października 2019 r. do 15 listopada 2019 r. wystąpią w Polskim Radiu Rzeszów, w studiu im. Tadeusza Nalepy.

To rozbudowane wydarzenie ma na celu pokazanie kunsztu każdego z zaproszonych artystów w swoim autorskim repertuarze jak również nakreślenie możliwości najbardziej uniwersalnego instrumentu jakim jest gitara.

W części wernisażowej będzie można podziwiać prace takich artystów jak: Andrzej Mleczko, Marek Grela, Miro Kowalczuk, Bożena Wójtowicz-Ślęzak, Henryk Janusz.

Satyrblues odbędzie się w sobotę 14 września 2019 r. o godz. 15:00 i w niedzielę15 września 2019 r. o godz 16.00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul Słowackiego 2 i każdego dnia będzie trwał 6 godzin. Każdy z uczestników festiwalu otrzyma w prezencie okolicznościowy katalog wydany w limitowanym nakładzie, a także będzie mógł spotkać się z artystami, nabyć ich płyty, lub prace plastyczne.

Oceń ten artykuł
(17 głosów)
Czytany 849 razy

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj