Fanów Tęskno na pewno ucieszy fakt, iż drugi album Joanny Longić zatytułowany po prostu „Tęskno” trafi do sprzedaży 17 kwietnia! Płyta ukaże się nakładem [PIAS] Recordings Poland and Eastern Europe. Na albumie znajdzie się 10 autorskich kompozycji artystki. Nowy materiał został zarejestrowany w klimatycznym Studiu Polskiego Radia S2.
„Walc” to drugi zwiastun muzyczny, po „Między nami”, zapowiadający najnowsze wydawnictwo Tęskno.
„Walc opowiada o niepozornym, porannym spacerze brzegiem morza, kiedy plaża jest zupełnie pusta, a ja, mimo że cała trzęsę się z zimna zaczynam wchodzić do wody. Do napisania utworu zainspirowała mnie historia biblijna z Ewangelii Mateusza, w której jeden z uczniów Jezusa z powodzeniem stawia kilka kroków poza łodzią jednak ogarnięty przez strach chwieje się i woła o pomoc. Chciałam w ten sposób wyrazić własną gotowość do podejmowania ryzykownych wyzwań nawet jeżeli z racjonalnego punktu widzenia nie ma szans na ich powodzenie. Myślę, że w obecnej wrogiej i niepewnej rzeczywistości ponad wszystko potrzebujemy pielęgnować w sobie odwagę” - mówi Joanna.
Po sukcesie debiutu „Mi” Joanna Longić nie osiadła na laurach podążając dobrze znanymi ścieżkami. „Tęskno” to dzieło dojrzałej artystki eksplorującej nowe muzyczne terytoria, łączącej ze sobą pozorne skrajności. Ulotną harfę zestawia z analogowymi syntezatorami o nasyconym, basowym brzmieniu, a kompozycje z głębokimi tekstami z utworami instrumentalnymi o nieregularnej, zaskakującej strukturze. Całość składa się na niezwykle osobisty i intymny muzyczny obraz artystki, która przedstawia historię o poszukiwaniu nadziei w czasach pełnych niepokoju. Snute przez Joannę opowieści zanurzone w teraźniejszości zatrzymują słuchacza w danym momencie, tu i teraz stając się schronieniem dla wrażliwych dusz. Na płycie odnajdziemy wpływy twórczości genialnych muzyków minionej epoki takich jak Debussy czy Ravel oraz współczesnych przedstawicieli nurtu muzyki niezależnej - Jamesa Blake’a czy FKA Twigs.
Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. W listopadzie zeszłego roku ukazał się debiutancki krążek „Mi”, który podbił serca nie tylko stale rosnącej liczby fanów, ale również krytyków. Album trafił na listę muzycznych podsumowań roku – „Gazety Wyborczej” (#4), portalu Interia.pl (#1) czy „Polityki” (#6). Projekt zdobył 1 miejsce w głosowaniu słuchaczy Radiowego Domu Kultury w Trójce. Ukoronowaniem sukcesów było otrzymanie Mateusza Trójki, prestiżowej Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacja do Fryderyka 2019 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”.
Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie nagrało album „Mi” oraz singiel „Bzdury”. Drugi album otwiera nowy rozdział solowego projektu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 471 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj