Fisz Emade Tworzywo z singlem promującym dwupłytowy album
Zrzut ekranu z teledysku "Nie za miłe wiadomości"

"Nie za miłe wiadomości" to pierwszy singiel zapowiadający dwupłytowy album FISZ EMADE TWORZYWO zatytułowany "Ballady i Protesty".

Płyta, która ukaże się jesienią 2021 roku, składać się będzie z dwóch odrębnych opowieści muzycznych.

Pierwsza - „Ballady“ - będzie zawierać głównie akustyczne utwory, napisane na fortepian i sekcję smyczkową. Nie zabraknie również charakterystycznego brzmienia bębnów Emade i wykreowanych przez niego szumów i trzasków. „Ballady“ to osobiste, często intymne opowieści o miłości i tęsknocie do natury. To utwory o niepokoju związanym ze stanem PRZYRODY i PLANETY ZIEMI.

Druga opowieść to płyta „Protesty“. Mocna tekstowo i muzycznie, pełna elementów garażowego rocka, rapu i elektroniki. W tekstach Fisz komentuje szeroko rozumianą politykę, panoszącą się hipokryzję i kłamstwo, zadaje pytania o kondycję dzisiejszej debaty publicznej.

Utwór „Nie za miłe wiadomości“ opowiada o nierównościach społecznych. Teledysk został nakręcony w rejonie miasta Akra (Ghana). To tu znajduje się ogromne „cmentarzysko“ odpadów - 41 milionów ton śmieci. Bank Światowy alarmuje: brak środków na programy redukujące ubóstwo w budżetach afrykańskich państw oraz niskie tempo wzrostu gospodarczego spowodują, że do 2030 roku aż 90 procent biednych z całego świata będzie mieszkało w Afryce.

„Tekst może mieć także uniwersalny charakter. „Luksusowi panowie“ to osoby kierujące losami Planety Ziemi, które są jednocześnie oderwane od rzeczywistości i prawdziwych problemów dzisiejszego świata. Takie to dziwne czasy, że kłamcy i cwaniacy wydają moralne wyroki, że od hipokrytów zależy nas los” - mówi Fisz.

Fisz Emade Tworzywo - Nie za miłe wiadomości

„Nie za miłe wiadomości”
Tekst: Fisz
Muzyka: Emade

Scenariusz i reżyseria: Marek Skrzecz
Zdjęcia: Bartosz Żytkowiak, Piotr Wolski
Montaż: Jacek Komorowski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 593 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj