Yung Lean udostępnił nowe wideo ze swojego najnowszego albumu Starz, który ukazał w formie cyfrowej się 15 maja nakładem YEAR0001. Za reżyserię odpowiada Anton Tammi. „Outta My Head” to efektwny obraz ukazujący surowe i emocjonalne chwile z życia postaci, która mierzy się z samotnością. Mroczny nastrój i dokumentalny styl klipu stanowią ukłon w stronę zasad Dogmy95, a zarazem pokazuje jak piękno zderza się z brutalnością. Klip jest czwartym obrazem ze Starz po „My Agenda”, „Boylife in EU” i „Violence + Pikachu”.

Wypowiadając się o wideo, Tammi powiedział: „Chciałem współpracować z Jonatanem (Yung Lean) od lat...Spotkaliśmy się w Sztokholmie w tym roku. Kiedy utknąłem w mieście z powodu koronawirusa, zaczęliśmy rozmawiać o postaci samotnego mężczyzny. Jonatan dużo wie o filmach, mamy podobny gust w odniesieniu do niektórych tematów i stylów tworzenia filmów, estetyki i humoru. W przypadku „Outta My Head”, wielką inspiracją był styl filmowy dogme95. Pomyśl o serialu telewizyjnym „Riget” lub „Festen” Thomasa Vinterberga lub „Dancer In The Dark”. Jest to próba skupienia się wyłącznie na historii i aktorstwie. Rzadko nagrywa się teledysk w tym stylu, ale bardzo podobało nam się to wyzwanie. Kręciliśmy wszystko w jednym pomieszczeniu. W pokoju były tylko trzy osoby: ja, autor zdjęć Erik Henriksson i Jonatan. Myślę, że Jonatan jest utalentowanym aktorem, a ja i on mamy to samo podejście jeżeli chodzi o improwizację. Naprawdę myślę, że widać to w klipie - jego gra jest realistyczna, a widz ma wrażenie, że to mu się naprawdę przydarzyło”.

„Starz” nazwany przez New Yorkera „pełnym nadziei i wyzwalającym”, a przez The FADER określony „najbardziej przekonującą muzyką w karierze hip-hopowej Yung Leana”, jest siódmym albumem artysty. Podobnie jak reszta katalogu Leana, nowy album jest bardzo spójny. Częściowo dzięki produkcji, za którą odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik Whitearmor - sesje bodbywały się m. in. w starej sali baletowej na szwedzkiej wsi. To jest album, który Yung Lean mógł zrobić tylko teraz, będąc młodym weteranem z ugruntowaną na całym świecie pozycją, a jednocześnie ciągle poszukującym artystą.

Anton Tammi, jest reżyserem pochodzącym z Finlandii. Jest znany z psychodelicznych teledysków i eksperymentalnego podejścia do kręcenia filmów oraz do kolorów i zdjęć. Współpracował z takimi artystami jak The Weeknd i Lykke Li.

Album „Starz” w formatach CD i LP ukaże się 14 sierpnia.

MYSTIC PRODUCTION

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 17088 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj