To doskonały tydzień dla wytwórni Columbia. Aż 4 utwory można nazwać niekwestionowanymi globalnymi hitami, które trafiły do pierwszej dziesiątki najczęściej odtwarzanych utworów w największej platformie streamingowej jaką jest Spotify.

4 miejsce na Global Charts w Spotify - Zostawiając daleko w tyle spór o prawa do utworu, który wygenerował ponad miliony filmików na platformie TikTok, Jawsh 685 i Jason Derulo zdecydowali się na współpracę i prezentują hit tego lata, kawałek “Savage Love (Laxed – Siren Beat)”. Jawsh 685 to student z South Auckland z Nowej Zelandii. Jego debiutancki singiel „Laxed (Siren Beat)” pozwolił milionom słuchaczy zaprezentować swój „Culture Dance” na platformie TikTok. Klimatyczny kawałek przynoszący na myśl tropikalne wyspy został wykorzystany w ponad 55 milionach filmów już kilka tygodni po premierze, a do gwiazd które zaprezentowały swoje taneczne umiejętności zaliczają się Robert Lewandowski, Addison Rae, Tony Lopez, Charli D’Amelio, Lizzo, czy Jessica Alba. Dzięki rosnącej popularności numer „Laxed (Siren Beat)” znalazł się na 2 miejscu listy Global Shazam.

5 miejsce na Global Charts w Spotify - Harry Styles wydał nowego singla z płyty “Fine Line” - utwór “Watermelon Sugar”. Teledysk, nakręcony w styczniu w Malibu, wyreżyserował duet Bradley & Pablo. “Watermelon Sugar” to kolejny singiel z albumu “Fine Line”, po “Adore You” - utworze który podbił stacje radiowe oraz dotarł do 6. miejsca Billboardu. Album Harry’ego Stylesa “Fine Line” zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 oraz zdobył certyfikat platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych. „Watermelon Sugar”, tak jak wszystkie pozostałe single z „Fine Line”, zdobył już w Polsce certyfikat złotej płyty.

6 miejsce na Global Charts w Spotify (peak 4) - “death bed” to bardzo specyficzny kawałek. Powfu rapuje do świetnie przyjętego utworu “Coffee” wykonanego oryginalnie w stylistyce lo-fi przez beabadoobee. To połączenie różnych muzycznych światów spowodowało wielką popularność “death bed”.

 9 miejsce na Global Charts w Spotify (peak 8)  - StaySolidRocky to nowa wschodząca gwiazda rapu. Artysta przez długi czas zbierał fundusze na swój pierwszy teledysk, który okazał się dobrą inwestycją. StaySolidRocky to 19-latek urodzony w San Antonio w Teksasie. Zapytany o swój proces twórczy Rocky powiedział: „Nie używam typowego flow oraz nie staram się powtórzyć patentów z poprzednich numerów. Tworzę rzeczy, które dobrze brzmią i jestem zawsze dumny z moich wersów”. Urodzony jako Darak Figueroa, ksywę Rocky nadała mu matka. Po wielu przeprowadzkach w końcu trafił do Richmond w Virginii, gdzie chcąc poznać nowych znajomych założył instagrama. Wtedy też wkręcił się we freestyle i postanowił dzielić się swoimi kawałkami na nowopoznanej platformie. Wtedy mógł wrzucać jeszcze tylko 15 sekundowe fragmenty swoich utworów, więc postował je we fragmentach. Najlepiej radziły sobie te o miłości, więc postanowił nagrywać właśnie taki rap. Jak sam mówi „Chyba po prostu trafiłem na dobry czas”. Patrząc na reakcje na wycinki swoich piosenek, decydował co nagra w całości i wrzuci na Soundclouda. Jeden kawałek bardzo się wyróżniał – „Party Girl”. Przez lata StaySolidRocky oszczędzał by w końcu kupić sobie samochód, ale pewnego dnia nie wytrzymał. Miał dość tego, że jego kariera stoi w miejscu i postanowił wydać każdego zarobionego dolara na klip do tego utworu. Resztę historii już znamy.

Artysta jest gotowy do wypuszczania kolejnych kawałków, ale jak sam zaznacza „Za ilością, będzie też szła jakość”. Raper spędził kwarantannę tworząc nowe kawałki, a jego styl jest bardzo dynamiczny i nieprzewidywalny. „Kiedy włączam nowy beat, on staje się moim beatem. Mogę powiedzieć wszystko co leży mi na sercu, użyć takiej melodii jakiej chce i mam dokładnie takie flow, jakie mi się podoba. Tak jak artysta – mogę malować po nim jak po płótnie. To będzie ciągle moja kreacja. Z czystej idei powstaje rzeczywistość” – mówi o swojej pracy twórczej StaySolidRocky.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 504 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj