Bebel Gilberto - kolejny zwiastun nadchodzącego krążka
fot. Luigi & Lango

Kultowa  brazylijska artystka Bebel Gilberto prezentuje kolejny muzyczny zwiastun nowej płyty - piosenkę "Na Cara”.

Gilberto zaprosiła do współpracy uznaną brazylijską wokalistkę, songwriterkę, córkę legendy samby Martinho da Vilii - Mart’nálię.

”Byłam w Nowym Jorku, kiedy zaczęłam pisać melodię do 'Na Cara' i przypadkowo usłyszałam, że Mart’nália jest w mieście", wspomina Gilberto. "Zawsze chciałam z nią współpracować. Kiedy koncepcja utworu wyklarowała się w mojej głowie, ujrzałam ją oczami mojej wyobraźni śpiewającą tę piosenkę. Moment okazał się idealny. Nagrywanie „Na Cara” z nią to była czysta przyjemność!”

Utwór zwiastuje najnowsze wydawnictwo artystki „AGORA”, które ukaże się 21 sierpnia nakładem [PIAS] Recordings. Za produkcję nowego krążka odpowiedzialny jest Thomas Bartlett (Sufjan Stevens, St. Vincent)

Wilokrotnie nominana do nagrody Grammy, songwriterka i wokalistka, Bebel Gilberto od czasu ukazania się jej solowego debiutu w 1986 r. oczarowuje fanów oraz krytyków na całym świecie. Na międzynarodową scenę muzyczną wkroczyła dzięki utworowi, który znalazł się na słynnej kompilacji „RED HOT+RIO”. Wydany w 2000 r. krążek „Tanto Tempo” odniósł światowy sukces. Dzięki niemu Gilberto uzyskała status najlepiej sprzedającej się brazylijskiej artystki od lat 60-tych. Wśród uznanych przez krytykę albumów znalazły się - „Bebel Gilberto” (2004 r.), na którym dopracowała swoje brzmienie, tworząc akustyczny styl lounge, który pokazał jej mocne strony jako brazylijskiej kompozytorki oraz „Momento” (2007 r.) ukazujący jej umiejętności łączenia wszystkich stylów muzycznych. Krążek „All in One”, nominowany do Grammy w 2009 r., w większym stopniu podkreślił osobowość Bebel i jej zamiłowanie do organicznych rytmów. Ostatnie wydawnictwo artystki zatytułowane „Tudo” ukazało się w 2014 r.

Lista utworów "Agora":

1. Tão Bom

2. Agora

3. Cliché

4. Bolero

5. Essence

6. Na Cara

7. Deixa

8. Raio

9. Yet Another Love Song

10. O Que Não Foi Dito

[PIAS]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 502 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj