20 lipca 2020 roku stolica Podkarpacia stanie się miejscem intensywnej edukacji artystycznych talentów. W Rzeszowie rozpoczną się VIII Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Piosenkarskie dla Dzieci i Młodzieży. Poprowadzą je znakomici muzycy - gwiazda z Opola Danuta Błażejczyk, aranżer spektakli Teatru Studio Buffo i kierownik muzyczny Teatru Syrena Tomasz Filipczak, pianista i kompozytor Jerzy Petersburski Jr oraz dr Anna Czenczek, dyrektor rzeszowskiego Centrum Sztuki Wokalnej i twórczyni Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival”.

Warsztaty piosenkarskie, organizowane od siedmiu lat przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży, która marzy o scenicznej karierze i wie, że aby zdobyć artystyczne ostrogi najlepiej uczyć się od najlepszych. Na zaproszenie Anny Czenczek na kilka dni do stolicy Podkarpacia przyjeżdżają znakomici praktycy i nauczyciele – muzycy związani ze słynnymi teatrami, specjaliści od emisji głosu z polskich uczelni artystycznych, jak również gwiazdy estrady.

W tym roku warsztaty potrwają od poniedziałku do piątku, 20-24 lipca br. Zajęcia odbywać się będą w klubie muzycznym Lord Jack, w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie oraz w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Uczestnikami będą wokaliści od 10 do 25 roku życia z całego Podkarpacia. Przez pięć dni uzdolniona artystycznie młodzież i dzieci będą się kształcić pod okiem czwórki mistrzów.

Wśród prowadzących jest Danuta Błażejczyk, jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek, którą poza wspaniałymi warunkami wokalnymi, cechuje pogoda ducha i otwartość na drugiego człowieka. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „ Taki cud i miód”. Niedawno świętowała 30-lecie pracy artystycznej, koncertując z tej okazji m.in. w Teatrze Żydowskim w Warszawie i w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców, jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, świetny głos o wyjątkowej barwie i za nadzwyczajną muzykalność.

Do Rzeszowa przyjedzie również pianista, kompozytor i satyryk Jerzy Petersburski Jr. Autor i prowadzący programy telewizyjne. Jego pierwszym nauczycielem gry na fortepianie był sławny Tata, po którym odziedziczył talent. W wieku czterech lat komponował pierwsze miniatury muzyczne. Popularności zyskał, prowadząc programy telewizyjne - m.in. „Kawa czy herbata”, „Nowożeńcy”, „Macie co chcecie” - wraz z Janem Kobuszewskim. Od 2014 r. jest autorem i prowadzącym program „Petersburski Music Show”, „Dwie Stolice” „Gra Warszawa”. Jako pianista i kompozytor komponuje piosenki, również dla dzieci m.in. na Eurowizję Junior. Ma na swoim koncie np. muzykę do filmu „Show”, „Znak Miłości”, „Szpiedzy w Warszawie”. Koncertuje z własnym zespołem Petersburski Junior Band. Światowa premiera miała miejsce w Petersburgu. Od wielu lat jest jurorem festiwali piosenek w kraju i za granicą, Prowadzi również prowadzi warsztaty muzyczne.

Wiedzą z uczestnikami warsztatów podzieli się również Tomasz Filipczak – pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny. Od wielu lat współpracuje z Januszem Stokłosą i Januszem Józefowiczem przy większości produkcji Teatru Studio Buffo. Pracował także dla telewizji – przy Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz „Tańcu z Gwiazdami”, „Przebojowej Nocy”, „Złotej Sobocie” i "Eurowizji Junior". W latach 2012-2018 był kierownikiem muzycznym programu „Jaka to melodia”. Jako producent i aranżer pracował m.in. z takimi artystami jak: Robert Janowski, Janusz Radek, Robert Janson i Piotr Polk, Łukasz Zagrobelny Irena Santor, Halina Frąckowiak. Od 2018 roku jest kierownikiem muzycznym Teatru Syrena a od 2017 kierownikiem muzycznym orkiestry festiwalowej „Rzeszów Carpathia Festival”

Wraz z zaproszonymi gośćmi warsztaty poprowadzi rzeszowianka, dr Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów. Doktor sztuk muzycznych, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, nauczycielka emisji głosu, polska przedstawicielka Międzynarodowej Organizacji TV z siedzibą na Malcie, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata. Od wielu lat prowadzi warsztaty wokalne, reżyseruj, pzrygotowuje autorskie projekty wokalnie i muzycznie spektakle, musicale i koncerty. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Absolwenci CSW studiują na wydziałach wokalnych najlepszych uczelni muzycznych w kraju i za granicą, uczestniczą w nagraniach studyjnych radiowych i telewizyjnych, śpiewają w musicalach (m.in. „Kwiaty we włosach”, „High School Musical”) i programach muzycznych, gdzie współpracują z najlepszymi artystami polskiej estrady. Byli uczestnikami m.in. takich programów jak: „Szansa na sukces”, „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd”, „Od przedszkola do Opola”, „Imiennik Dwójki”, „Nowa generacja”, „Kawa czy herbata”, „Przebojowe Dzieci”, „Fabryka gwiazd”, „X Factor”, „The Voice of Poland”, „Mam Talent”, „Mali Giganci”, „Petersburski Music Show”, „Hit Hit Hurra!”, „ The Voice Kids2” – zdobywając w nich najwyższe laury.

To również ona jest pomysłodawczynią i dyrektorem Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla Dzieci i Młodzieży. Ósma edycja zostanie zakończy się nagraniem teledysku z utworami specjalnie zaaranżowanymi na to wydarzenie. Młodzi artyści zaśpiewają z towarzyszeniem zespołu muzycznego.

ORGANIZATORZY:

Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie

Restauracja Lord Jack

Patroni medialni:

TVP 3 Rzeszów

Polskie Radio Rzeszów

Gazeta Codzienna „Nowiny”

Katolickie Radio Rzeszów „Via”

Nasz Dom Rzeszów

nowiny24.pl

Nasze Miasto

Media Rzeszów

Kurier Rzeszowski

Partnerzy warsztatów:

Hotel Fryderyk

Studio Filmowe BWB

Prowadzący warsztaty:

Danuta Błażejczyk

Anna Czenczek

Tomasz Filipczak

Jerzy Petersburski Jr

Pomysłodawczyni i dyrektor warsztatów:

Anna Czenczek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 601 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj