18-letnia Aleksandra Krygier z Brzozia w województwie kujawsko-pomorskim została zwycięzcą Plebiscytu Internetowego Finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenka w Meloniku", którego organizatorem był Rzeszowski Dom Kultury.

Krygier zdobyła 2885 z ponad 18 tys głosów, na które składała się suma polubień internautów oraz punktacja przyznana w festiwalowych eliminacjach przez jurorów: Natalię Kukulską, Roberta Janowskiego, Michała Szpaka i Zbigniew Jakubka.

Plebiscyt przeprowadzony w sieci był efektem odwołania Finału 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który miał odbyć się w Rzeszowie w dniach 3 – 4 kwietnia 2020 roku. Do internetowej rywalizacji przystąpiło 38 zakwalifikowanych finalistów z 32 miejscowości, którzy zyskali możliwość zaprezentowania swojego talentu internautom z całej Polski i nie tylko, a także walki o festiwalową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Aleksandra Krygier swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła od najmłodszych lat. Od dawna bierze udział w konkursach wokalnych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym zajmując czołowe miejsca. Jej największe osiągnięcia to: "Złota struna" na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Bez Granic "Golden Voice" w Jędrzejowie oraz I miejsce w 10. Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek "Nad Światem Cicha Noc" w Gdańsku, jak również aktualne zwycięstwo w Plebiscycie Internetowym Finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 433 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj