Everything Everything udostępnili swój nowy singiel i klip „Violent Sun”. Utwór miał premierę w programie Annie Mac jako Hottest Record. To najnowszy utwór zapowiadający piąty album zespołu zatytułowany „RE-ANIMATOR”, który ukaże się 11 września. „Violent Sun” to utwór zamykający nowy album, który, jak mówi frontman grupy, Jonathan Higgs mówi: „opowiada o przeczuciu, że zbliża się coś strasznego, a ty chcesz zatrzymać czas. To ostatnia piosenka wieczoru i ostatnia piosenka twojego życia. Masz tylko te cztery minuty, więc zrób to!”

Zespół nakręcił nowe video samodzielnie: korzystając z kamery GoPro, każdy członek zespołu filmował siebie biegnącego przez swoją miejscowość podczas lockdownu. Bliższe spojrzenie ujawnia subtelne odniesienie do traumatycznego momentu w najnowszej historii Everything Everything. W dniu, w którym ogłoszono lockdown, spaliło się miejsce, gdzie zespół przechowywał swój sprzęt w Manchesterze. Everything Everything użyli niektórych spalonych instrumentów w tym klipie. Tak jak poprzednie klipy promujące „RE-ANIMATOR”, wizualizacja „Violent Sun” została wyreżyserowana przez Higgsa.

Data wydania albumu „RE-ANIMATOR” została przesunięta na 11 września. Zespół skomentował: „Pojawiła się okazja, by stworzyć coś wyjątkowego na premierę albumu, a ze względu na komplikacje związane z pandemią zajmuje to więcej czasu. Nie możemy się doczekać, aż posłuchacie albumu, z którego jesteśmy bardzo dumni!”.

Everything Everything zagrają swoją pierwszą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Irlandii w ramach promocji albumu w marcu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 508 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj