Nie odbędzie się tegoroczna edycja festiwalu Satyrblues, w Tarnobrzegu. Organizatorzy wydali dziś w tej sprawie komunikat:

"Panie i Panowie
Długo zwlekaliśmy z decyzją odroczenia tegorocznej 21. edycji Satyrblues nie chcąc stracić ciągłości festiwalowej, rozpoczętej w 2000 roku, ale im dłużej przeciągaliśmy nadzieję tym większe piętrzyły się trudności.
Odwołanie lotów zagranicznych, zamknięcie sojuszniczych klubów i obiektów kultury, a także ograniczenie dotacji sponsorskich to tylko nieliczne czynniki degradujące nasze bieżące plany. Uznaliśmy że za dużo barier po drodze co prowadzi do finalnego stwierdzenia, że nie warto robić niczego na siłę co miałoby zafundować dyskomfort naszym Beneficjentom i sprowadzić markę Satyrblues do namiastki oczekiwanego święta. Mamy nadzieję nadrobić wszystko we wrześniu 2021 r. organizując dla Państwa dwie edycje na raz jeśli oczywiście do tego czasu przetrwamy konsekwencje panoszącego się zagrożenia epidemiologicznego i ekonomicznego.
Dziękujemy za wyrozumiałość i zapraszamy w przyszłym roku gdzie Satyra spotyka się z Bluesem nie czyniąc krzywdy nikomu."

Oceń ten artykuł
(23 głosów)
Czytany 444 razy

5 komentarzy

 • Elvis 18 Sie, 2020

  rok szybko zleci, urodzą się nowe, pocovidowe dzieci więc i widownia się powiększy

 • Basia 18 Sie, 2020

  wielka szkoda, bo czekałam na ten wrzesień jak Prezydent na podwyżkę

 • Jula 18 Sie, 2020

  Ogromna szkoda. Najbarwniejsza impreza na Podkarpaciu. Pozostaje czekać na rok przyszły, choć to strasznie długo.

 • Piotr 18 Sie, 2020

  ten rok wielu Organizacjom pokrzyżował plany więc miejmy nadzieję, że kultura odbije się od COVID-owego dna wraz z nastaniem 2021 roku. Pozdrawiam wszystkich Słuchaczy Polskiego Radia Rzeszów.

 • Janusz 18 Sie, 2020

  wielka szkoda bo to był obowiązkowy punkt na mapie festiwalowej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj