Sławomir Grzymek i Lekko Pijani
Płyta zespołu Fot. materiały prasowe

Sławomir Grzymek i Lekko Pijani właśnie świętują podwójną premierę. Od dziś dostępny długo wyczekiwany drugi album grupy pt. „To tylko muzyka”. Od 17 września możemy także oglądać teledysk do 3. singla „Dźwięki c-moll”, promującego płytę. Brzmienia sekcji rytmicznej powstały w studiu Sonus w Łomiankach, wokale zarejestrowano w kultowym Izabelin Studio. Utwory znajdujące się na krążku można określić mianem art rocka. Jaki nastrój towarzyszy muzyce? Sławomir Grzymek o kompozycjach i tekstach, których jest autorem:

Kiedy pisałem teksty na ten album, starałem się zestawiać akordy tak, żeby uzyskać jak najwięcej przestrzeni muzycznej, ale także podzielić płytę na dwie części. Pierwsza połowa albumu miała na celu przyciągnąć uwagę klimatem. Z kolei druga część miała wprowadzać lekki niepokój związany z warstwą tekstową i muzyczną, która prowadziła do wyciszenia i zamknięcia płyty. Ostatnie dwa utwory na płycie można by zaliczyć do poezji erotycznej, które zamiarem i charakterem różnią się od pozostałych.

Piosenki „Kowadło” i „Znaki na wodzie” wybrane na single pojawiły się na ścieżce dźwiękowej serialu ZNAKI (AXN). „Dźwięki c-moll” wytypowano na 3. singiel nieprzypadkowo – świetnie oddaje klimat pierwszej części albumu, o której wspomina Sławomir Grzymek.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 477 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj