Stowarzyszenie Podkultura zaprasza na pierwszą edycję nowej imprezy na koncertowej mapie Rzeszowa - Festiwal Wolności Twórczej! Wydarzenie jest realizowane przy dofinansowaniu z budżetu Gminy Miasta Rzeszów.

W tym roku na żywo w rzeszowskim Teatrze Maska oraz online, dzięki transmisji w sieci wystąpi utytułowana trójmiejska formacja Orange Trane z programem z płyty "Wolność"

https://youtu.be/xS98l_5cPkE

Oraz frapujący duet (harfa - perkusja) tworzony przez Agnieszkę Grelę – Fedkowicz i Wojciecha Fedkowicza - Fedkowicz Duo.

https://youtu.be/z1Ff4MmXET8

Teatr Maska – Rzeszów.
16 października 2020
start: 19:00

Transmisja online koncertu odbędzie się na profilu facebook Stowarzyszenia Podkultura.

WAŻNE!! Z powodu obecności Rzeszowa w żółtej strefie, wydarzenie odbędzie się z niewielkim udziałem publiczności. Chętni do osobistego wzięcia udziału w wydarzeniu proszeni są o wypełnienie ankiety dostępnej pod linkiem - https://forms.gle/RRsApBiTWgNpYbhZ9

Fedkowicz Duo to nowy projekt Wojtka Fedkowicza, współtworzony wraz z jego żoną, Agnieszką Grelą-Fedkowicz. To nowa przestrzeń muzyczna, w której przenikają się inspiracje ze świata harfy i perkusji. Na płycie "Imaginary Space" muzyka współczesna spotyka się z energicznymi bitami, a dźwiękowe impresje zostają poddane elektronicznym przetworzeniom, które współtworzą wielowymiarowy dźwiękowy pejzaż.

Orange Trane tworzą wybitni polscy instrumentaliści, należący do ścisłej czołówki europejskiego jazzu: Piotr Lemańczyk – kontrabas i gitara basowa, Dominik Bukowski – wibrafon xylosynth, Tomasz Łosowski – perkusja i instrumenty perkusyjne. Swą muzyką wpisują się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością. W przeszłości wielokrotnie nagradzani na najważniejszych konkursach w Polsce takich jak: Jazz Juniors, Jazz Nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa.

Na Festiwalu Wolności Twórczej zespół wystąpi w składzie

Dominik Bukowski - wibrafon
Piotr Lemańczyk - kontrabas, gitara basowa
Tomasz Łosowski - perkusja
Szymon Łukowski - saksofony
+ gościnnie:
Eskaubei - rap, spoken word

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 407 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj