Bibobit prezentuje kolejny efekt prac nad repertuarem Agnieszki Osieckiej. Po wydanej w dniu urodzin poetki, funkowej wersji „Rozmowy poety z komornikiem”, dziś możemy posłuchać nowej odsłony dobrze znanego utworu „Życie nie stawia pytań”.

Projekt Bibobit/Osiecka powstał na potrzeby finałowego koncertu festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. Zespół wraz aktorami Teatru Nowego w Poznaniu, aranżerem Jackiem Piskorzem i sekcją smyczkową, przygotował prawie dwugodzinny spektakl muzyczny w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego, który  spotkał się ze świetnym przyjęciem publiki i trafił do regularnego  repertuaru teatru. Pandemia zastopowała kolejne występy na żywo, ale sprawiła, że grupa zaczęła intensywnie pracować nad przygotowaniem materiału w wersji studyjnej.

„Życie nie stawia pytań” to kolejny singiel zapowiadający album, który ujrzy światło dzienne w 2021 r. Utrzymany w bardziej refleksyjnej formule, skłania do przemyśleń na temat przemijania z perspektywy obserwatora, a nie bohatera wydarzeń. Muzycznie dominuje tu jazzowy sznyt, tak bardzo charakterystyczny dla brzmienia Bibobitu.

Nigdy nie zapomnę sytuacji kiedy na jednym z koncertów po wykonaniu, nikt z publiczności nie zabił brawa, nikt nic nie odpowiedział, wszyscy trwaliśmy w metafizycznym stanie zawieszonych pytań bez odpowiedzi. To był jedna z największych nagród jakie otrzymałem od publiczności - intymne  współodczuwanie.

Kolejne utwory z tekstami Osieckiej prezentowane będą regularnie w następnych miesiącach. Łącznie złożą się na koncept album. Więcej szczegółów wkrótce!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 402 razy

Artykuły powiązane

 • 12 Sty, 2021
  Bieszczadzkie Warsztaty Muzyczne po raz siódmy
  Bieszczadzkie Warsztaty Muzyczne po raz siódmy
  Wystartowały zapisy na 7 edycję Bieszczadzkich Warsztatów Muzycznych, które w tym roku odbędą się w dniach od 17 do 24...
 • 30 Lis, 2020
  Maria Sadowska – Początek Nocy
  Maria Sadowska – Początek Nocy
  Choć ostatnie lata Maria poświęciła głównie filmowi (kinowy hit „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej“ i „Dziewczyny z Dubaju“, które obecnie...
 • 26 Lis, 2020
  Krzysztof Cugowski prezentuje nowy singiel
  Krzysztof Cugowski prezentuje nowy singiel
     Piosenka „Twoja łza” jest jedynym premierowym utworem z płyty Krzysztofa Cugowskiego „50/70. Moje najważniejsze” zawierającej subiektywny zbiór wybranych przez...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj