W piątek 8 stycznia naszym gościem w audycji „W dobrym tonie” będzie KATE, czyli Kasia Dąbrowska, która prężnie działa na rynku muzycznym, a w dążeniu do sukcesu nie przeszkadza jej nawet epidemia COVID-19. Po udanej premierze pierwszego singla wydała kolejny utwór. W teledysku do niego  gościnnie wystąpił Tomasz Ciachorowski. 

Wokalistka zdobyła uwagę mediów po wydaniu debiutanckiej piosenki "Dalej, dalej". Utwór miał premierę podczas sportowych rozgrywek Orlen Warsaw Marathon. Kolorowe gazety zainteresowały się teledyskiem do piosenki również dlatego, że wystąpił w nim Tomasz Barański, choreograf znany z "Tańca z gwiazdami". Producentem muzycznym piosenki  był Jarosław „Jasiek” Kidawa - gitarzysta, kompozytor, współpracujący z wieloma Artystami polskiej sceny muzycznej m. in. Kasią Kowalską, zespołami Feel, Makowiecki Band czy Małgorzatą Ostrowską.

Lekcje śpiewu Eli Zapendowskiej, Moniki Urlik oraz warsztaty muzyczne u Kayah – to dało Kate Dąbrowskiej inspirację do tworzenia. Warsztat dopełniły występy w teatrze Komedia z zespołem jazzowo-bluesowym oraz z orkiestra w amfiteatrach.

Pierwszy singiel „Dalej, dalej” miał swoją premierę w Programie 1 Polskiego Radia, a także Dzień Dobry TVN.

Trudne momenty w jej życiu to trampolina a kryzysowe sytuacje i odważne decyzje tylko ja hartują. Kate Dąbrowska nie boi się wyzwań i coraz śmielej pokazuje co potrafi, w świecie muzyki. Zdolna piosenkarka właśnie wkracza z nowym  singlem „Teraz siebie znam”.

Najnowszy singiel KATE pt: ”Teraz siebie znam” powstał we współpracy z producentem  muzycznym Łukaszem Lazerem - gitarzystą i menedżerem zespołu Red Lips, znanym ze współpracy z wieloma Artystami ze sceny polskiej i europejskiej. 

KATE jest zarówno autorką tekstu piosenki, jak i scenariusza powstałego do niej teledysku,  w którym wystąpił wraz z nią znany aktor Tomasz Ciachorowski.

Tekst utworu opowiada o przełamywaniu strachu oraz o tym, że bycie szczęśliwym zależy od nas samych. 

„Tekst piosenki "Teraz siebie znam" jest dla mnie bardzo osobisty. Chciałabym przekazać, że nie warto zaspokajać się marnościami, a od życia trzeba nauczyć się brać pełnymi garściami. Przede wszystkim ważne jest docenianie tego, co mamy i dziękowanie nawet za na pozór przykre sytuacje, które mimo wszystko mogą nas doprowadzić do czegoś dobrego. Czasem z pewnych relacji czy aktywności warto zrezygnować, aby móc być w pełni wolną osobą zgodną ze sobą. Świat i inni ludzie będą nam narzucać swój pomysł na nas, ale niezwykle ważna jest asertywność, odwaga na bycie sobą i wiara w spełnianie wytyczonych celów. Sama musiałam się z tym zmierzyć w wielu sytuacjach, dlatego przez swoją muzykę chciałabym dawać innym siłę do bycia zgodnym ze swoimi priorytetami”

Kate pracuje też nad nowymi piosenkami. Szykuje się do wydania całej płyty:
„Aktualnie jestem na etapie tworzenia kolejnych piosenek do płyty. Będzie miała ona charakter pop-rockowy.. Ta muzyka od dawna gra mi w duszy. Szukuję dla moich słuchaczy kolejną  pozytywną dawkę dobrej energii. O moich koncertach oraz twórczości można dowiedzieć się na moich portalach społecznościowych”.

Wokalistka wspiera swoimi koncertami inicjatywy charytatywne zarówno aktorki  Ewy Błaszczyk na rzecz kliniki Budzik jak i organizację SOS Wioski Dziecięce
„Liczy się cel. Jeśli wiem, że pomagam przez swoje teksty i przez swoją muzykę innym ludziom,bez względu na to, czy  będzie to może mniejsza garstka czy większa grupa ludzi i wniosę coś dobrego, to dla mnie ma to ogromny sens.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 631 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj