Jazz Friends
Fot. Marek Kołodziej

5 października o godzinie 19 w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpi zespół Jazz Friends.

Jazz Friends to projekt perkusisty Przemka Ciocha od samego początku wspierany przez gitarzystę Wojtka Tramowskiego. Od 1993 roku działamy z przerwami, mimo to jak wskazuje nazwa zespołu zawsze spotykamy się w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Przez te lata mieliśmy zaszczyt współpracować z wieloma muzykami. Wśród solistów należy wymienić trębacza Marka Skwarczyńskiego, saksofonistów Marcina Ślusarczyka i Jarosława Bothura, pianistę Marka Markowskiego oraz basistów Klausa Kappmeyera, Marka Lewandowskiego, Jacka Kaliszewskiego i Tomasza Kupca. Oprócz własnych kompozycji gramy w jazzowych aranżacjach piosenki Stevie Wondera, Pata Methenego, Cassandry Wilson, Michała Urbaniaka, Tomasza Stańki i innych.

Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy Jedna z krakowskich piwnic okazała się bardzo szczęśliwa dla Marcina. U Muniaka saksofonista zdobył wszystkie szlify. Współpracował między innym z Tymonem Tymańskim, zespołem New Bone, nagrywał z Leszkiem Możdżerem, Januszem Muniakiem oraz z własnym triem Ślusarczyk – Kupiec - Skolik. Obecnie jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie.

Wojtek Tramowski – gitara Laureat festiwalu Guitar City i muzyk zespołów Stand' Art oraz Connected Guitars. Skrupulatnie śledzi najnowsze trendy w jazzie poszukując dla siebie rozwiązań brzmieniowych i stylistycznych. Do współpracy próbował namówić najsłynniejszego polskiego tubistę – Zdzisława Piernika. Nie udało się. Za to duety z wibrafonistą – Karolem Szymanowskim wyszły znakomicie. Mistrzowie: Joe Pass, John Scofield, Jim Hall.

Mateusz Siry – kontrabas Kontrabasista i gitarzysta basowy - ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Zdobywał nagrody w konkursach, wśród nich wyróżnienie na 4. Światowym Festiwalu Kontrabasowym. Współpracował m.in. z Markiem Bałatą, Ryszardem Styłą, Markiem Batorskim, czy Anną Mróz.

Przemek Cioch – perkusja Przygodę z jazzem rozpoczął od stypendium Berklee College of Music i współpracy z zespołem Marka Napiórkowskiego, z którym po zdobyciu nagrody na Jazz Juniors brał udział w najważniejszych festiwalach jazzowych w Polsce. Potem przyszła kolej na długoletnią współpracę z triem Przemka Chołodego. Ulubieni perkusiści to Al Foster i Jack DeJohnette.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 1150 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj