The Freeborn Brothers świątecznie
Fot. Marcin Kalita

W sobotę, 29 grudnia w naszym studiu im. Tadeusza Nalepy odbył się ostatni koncert w 2018 roku. Ten sezon koncertowy w Polskim Radiu Rzeszów pożegnaliśmy z rzeszowską grupą The Freeborn Brothers. Nasze studio po brzegi wypełniła publiczność, na którą złożyły się całe rodziny złożone nawet z kilku pokoleń.

Zespół na ten wyjątkowy wieczór przygotował specjalny, świąteczny repertuar. Usłyszeliśmy pastorałki z różnych stron Polski, a nawet i świata. Nie zabrakło także tradycyjnych kolęd, które najbardziej lubimy. Te wokalnie grupę wspierała sama publiczność.

Koncert poprowadzili Maciej Gnatowski i Robert Bartusik.

The Freeborn Brothers to folkowa wizytówka Polskiego Radia Rzeszów i Podkarpacia. To tu - w naszej rozgłośni nagrali swoją najnowszą płytę. To w naszym radiu zdobyli główną nagrodę plebiscytu muzycznego Werbel 2016.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Czytany 856 razy
Więcej w tej kategorii: « Chango Dikanda »

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 03 Sty, 2019

    The Freebom Brothers dobry rodzimy rzeszowski zespół o specyficznym obranym i realizowanym stylu. Pierwszy raz mieliśmy okazję ich posłuchać i porozmawiać podczas występu w Dworze na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach za Wisłą- w sercu tzw. sandomierskiej Toskanii.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj