Jan Serce
fot. Marek Maśniak

W ramach "Muzycznych wieczorów", w piątek 23 października o godzinie 19.00, w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów zagrał Jan Serce. Poniżej kilka informacji na temat zespołu oraz fotorelacja z tego wydarzenia.

Jan Serce to nie nowicjusz na muzycznej scenie. Muzycy związani z rockową nadzieją Straight Jack Cat oraz radosną Sekcją Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, czyli Michał Zachariasz i Aleksander Czerkawski postanowili połączyć to, co najlepsze z dotychczasowych doświadczeń.

We wrześniu 2018 r. rozpoczęły się nagrania studyjne, w które zaangażował się producent muzyczny Ment XXL znany z projektów Rasmentalism i Flirtini. W efekcie 3 października 2019 roku ukazał się debiutancki album „Nie będę tańczył” wydany przez wytwórnię Asfalt Records.

31 lipca 2020 roku ukazuje się drugi album zespołu „Lato, którego nie było” promowany singlem „Nintendo”.

To, co można usłyszeć na płycie „Lato, którego nie było”, to Jan Serce bez filtra, zrobiony z potrzeby chwili, jako odreagowanie na wszystkie wydarzenia, które wydarzyły się przez ostatnie pół roku. Lockdown odwołał naszą trasę promującą debiutancką płytę, pandemia zabrała także widoki na dalsze granie koncertów, letnich festiwali a społeczne nastroje w naszym kraju nie zachęcały do zabawy. Poczuliśmy, że po prostu skradziono nam to, na co czekaliśmy przez cały rok: imprezki, spotkania i wakacyjny chillout. Musieliśmy więc zrobić to wszystko sami i opowiedzieć o "Lecie, którego nie było". – Tak o płycie mówią członkowie zespołu Aleksander Czerkawski i Michał Zachariasz.

Zespół ma za sobą występy w ramach międzynarodowego cyklu "Sofar Sounds ", "H&M Loves Music" w Warszawie, „Art. Latrans” w Krakowie i "Męskim Graniu 2019" w Żywcu. Premierze płyty towarzyszyły ciepło przyjęte występy grupy jako oficjalnego support na trasie zespołu Clock Machine oraz Bass Astral x Igo.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 651 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj