Piotr Pociask Quartet
Fot. Marek Kołodziej

Piotr Pociask, gitarzysta jazzowy, kompozytor, dyrektor i pomysłodawca festiwalu Jazz Contest. Jest Laureatem nagrody im. Bogusława Wojtowicza i Złotej Róży. Jest twórcą i liderem różnorakich projektów muzycznych m.in.:

 • AfroFree - Honorowe Wyróżnienie na Folkowym Festiwalu Polskiego Radia w Warszawie "Nowa Tradycja"
 • Big Contest Band - współpraca z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Stanisławem Sojką, Lorą Szafran, Grażyną Łobaszewską, Piotrem Cugowskim

Dla działającego od 7 lat big bandu napisał kilkadziesiąt aranżacji i kilka kompozycji, The Stream: autorski projekt progresywno rockowy.

Piotr Pociask Jazz Quartet to formacja założona w 1997 roku, która koncertowała na krajowych festiwalach, oraz współpracowała z legendarną piwnicą u Muniaka. Oprócz lidera skład zespołu tworzą:

 • Paweł Dobrowolski - perkusja
 • Andrzej Święs - bas
 • Rafał Stępień - instr. klawiszowe

W repertuarze zespołu znajdują się kompozycje Piotra Pociaska ukazujące nowe oblicze muzyki fusion, którymi artysta przenosi słuchaczy w poetycką i wysublimowaną przestrzeń gatunku. Jednak Piotr Pociask Quartet to także mocna męska muzyka, będąca jazzową ucztą klasyki gatunku. Znakomici cenieni w międzynarodowym środowisku instrumentaliści, oraz bogate aranże sprawiają, że PPQ otrzymuje bardzo wysokie recenzje, koncertując zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Oceń ten artykuł
(16 głosów)
Czytany 2325 razy
Więcej w tej kategorii: « RAGE MAFIA na naszej scenie »

5 komentarzy

 • zocha 17 Mar, 2017

  Tym razem nie mogłam byc osobiście czego bardzo żałuję ponieważ każdy koncert zaproponowany jest pewniakiem na którym warto i należy być łuchałam za to całości przy głośniku i muszę powiedzieć że słuchało się znakomicie. Cały zespół brzmiał wybornie i nie było słabego punktu. Brawa dla Radia Rzeszów za propagowanie muzyki wartościowej, przy której można miło spędzić piątkowy wieczór.
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Arek 12 Mar, 2017

  baaaardzo proszę o więcej takiej muzy w Radiu Rzeszów

 • DD 11 Mar, 2017

  ależ to wszystko zawodowo żarło, a Mencel to MISTRZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Weronika 11 Mar, 2017

  Do wczoraj nazwisko pana Piotra Pociaska nic mi nie mówiło i dopiero koncert w Polskim Radiu Rzeszów na który wyciągnęła mnie znajoma otworzył mi oczy na jego niebywały talent. Dziękuję.

 • Tomek 11 Mar, 2017

  Muzycy i koncert prima sort!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj