Zespół powstał w 2011 roku. Głównym wokalistą jest Kuba Zwolan (urodzony 23 września 1990), grający również na gitarze prowadzącej. Funkcję perkusisty pełni Lukas Tymanski (urodzony 7 listopada 1991), wychowany w Szwajcarii i Niemczech najstarszy syn Ryszarda "Tymona" Tymańskiego, jednego z najwszechstronniejszych trójmiejskich artystów. Na basie gra Przemek Bartoś (urodzony 27 października 1988), który grywał w Tymon & The Transistors, zespole Tymona. Na gitarze rytmicznej od 2013 roku gra Tomasz Ziętek (urodzony 28 czerwca 1989), który ma również solowy projekt The Ape Man Tales. Ziętek to popularny aktor, odtwórca m.in. roli Jana Bytnara "Rudego" w filmie Roberta Glińskiego "Kamienie na szaniec"

W lipcu 2017 roku nakładem belgijskiej wytwórni Play It Again Sam (PIAS) ukazała się debiutancka płyta The Fruitcakes – "2".

Obecnie The Fruitcakes rozwijają swoją twórczość w nieprzewidywalny sposób, racząc nas materiałem złożonym, pełnym niuansów i nieoczywistości. Płyta „Into The Sun” unaocznia odbiorcy, że model songwritingu, opartego na melodiach, harmonii oraz wielogłosowości ma się dobrze, funkcjonując i żyjąc własnym życiem na alternatywnym aucie. Na albumie znajdziemy kompozycje przywodzące na myśl zarówno psychodelię z przełomu lat 60. i 70., jak i współczesny space rock, dream pop i lo-fi. Konstrukcję piosenek z „Into The Sun” charakteryzuje szkatułkowość, a całość brzmi niezwykle naturalnie i ciepło, co w dużej mierze udało się osiągnąć dzięki właściwemu The Fruitcakes nagrywaniu na „setkę”. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 644 razy

1 komentarz

  • Observator 22 Cze, 2020

    Płyta „The Fruitcakes- 2" (wyd. 2017r.) jak podano w tekście powyżej nie jest wcale debiutancką. Pierwszy album Zespołu The Fruitcakes to „Cukier, ciastka, miłość” (wyd. 2015r.).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj