Kenijczyk zwycięzcą 11 PKO Półmaratonu Rzeszowskiego

1 godzina 6 minut 29,8 sekundy - to czas zwycięzcy 11 PKO Półmaratonu Rzeszowskiego - Kenijczyka Benarda Muinde MATHEKI. Drugi na mecie zameldował się jego rodak Abel Kibet Rok. Na trzeci miejscu uplasował się Polak - Paweł Ochał z Bydgoszczy. Wśród kobiet najlepiej wypadła Węgierka Kacser Zita z Debreczyna.

Na starcie półmaratonu, który zainaugurował w Rzeszowie sezon biegowy, zameldowało się 1600 zawodników i zawodniczek. To krajowa "czołówka", ale nie tylko, także Kenijczycy, którzy już tradycyjnie wzięli udział w Półmaratonie Rzeszowskim. Także Polskie Radio Rzeszów ma swojego reprezentanta - z numerem 1506 - pobiegł szef redakcji sportowej - Bartłomiej Wisz.

Motywacje są różne. Jedni chcą ukończyć bieg, inni zamierzają pobić swoje życiowe rekordy. Zawodnicy mają 3 godziny na ukończenie biegu.

W związku z biegiem - sporo utrudnień na rzeszowskich ulicach. Część autobusów komunikacji miejskiej kursuje na zmienionych trasach. Tak będzie do godziny 14.

więcej

AKTUALIZACJA godzina 15:00

Po biegach sytuacja komunikacyjna w Rzeszowie wróciła do normy.

Wszystkie ulice są otwarte dla ruchu, także komunikacja miejska kursuje na normalnych trasach.