Drobot w 90 minucie zapewnił Resovii 3 pkt. Pozostałe wyniki

Derby Rzeszowa dla Resovii. 3 pkt pasiakom zapewnił Aleksander Drobot, który w 90 minucie ustawił wynik na 2:1.

Wcześniej prowadzenie Resovii w 20 minucie dał Damian Braszczak. Na 1:1 w 31 minucie strzałem pod poprzeczką wyrównał Piotr Ceglarz. Stalowcy mieli okazję jeszcze przed przerwą objąć prowadzenie, kiedy to po strzale Kamila Bętkowskiego z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki i słupka.

W drugiej połowie, przy wyniku 1:1, zawodnicy obu klubów tworzyli okazje by zmienić wynik, jednak to pasiaki mieli ich więcej i w 90 minucie jedną z nich wykorzystał Drobot, po którego strzale w 90 minucie piłka odbiła się od murawy i wleciała do siatki stalowców.

Resovia tym samym zostaje liderem tabeli. Rywalizujący z Resovią o awans do II ligi - Motor Lublin wygrał z Podlasiem w Białej Podlaskiej 2:0 i wciąż traci do rzeszowian 3 punkty. Z kolei  Avia Świdnik wygrała z JKS-em Jarosław 3:0. Piłkarze z Jarosławia są na ostatnim miejscu w tabeli z niewielkimi szansami na utrzymanie się w III lidze. Piąta jest Wólczanka Wólka Pełkińska z 49 punktami. Stal Rzeszów na szóstej pozycji 45 punktów. Karpaty Krosno podobnie jak JKS w strefie spadkowej - na przedostatnim 17 miejscu (22 pkt).

W II lidze Siarka Tarnobrzeg przegrała na wyjeździe z Rozwojem Katowice 1:3.  Siarka zajmuje bezpieczne 6 miejsce w tabeli.

W IV lidze w meczu na szczycie: Sokół Sieniawa wygrał Izolatorem Boguchwała 1:0. A w innych meczach Sokół Nisko - Ekoball Sanok 2:0, Głogovia - LKS Pisarowce 2:1, Rzemieślnik Pilzno - Wisłok Strzyżów 1:0, Błękitni Ropczyce - Wisłok Wiśniowa 0:2, Granica Stubno - Igloopol Dębica 3:1. Liderem jest Sokół Sieniawa, który ma 7 punktów przewagi nas Izolatorem Boguchwała.