Dyrektor Biblioteki UR wicemistrzynią świata w triathlonie

Dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego wicemistrzynią świata w triathlonie. Podczas zawodów, które odbyły się w odbyły się w Samorin na Słowacji, Bożena Jaskowska na dystansie średnim, na który składa się: 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i półmaraton zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej - triathoniści "zawodowi" mają oddzielną klasyfikację.

To największy dotychczasowy sukces w sportowej przygodzie dyrektor biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego, triathlon uprawia amatorsko od 4 lat. Na swoim koncie ma m.in. ukończone zawody na dystansie IRONMAN (tj. 3,8 km pływania, 180 km rower i maraton tj. 42,2 km), gdzie zdobyła kwalifikację na mistrzostwa na Słowacji, a także wiele innych zawodów na krótszych dystansach.

Marzeniem jest uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Świata na dystansie IRONMAN, które corocznie odbywają się na Hawajach, w miejscu, gdzie narodził się triathlon.