Podkarpaccy lekkoatleci z medalami

Na obiektach Warszawskiej AWF odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20 km. Wśród kobiet rywalizację zdominowały chodziarki Stali Mielec. Paulina Buziak obroniła tytuł sprzed roku. Zawodniczka LKS Stali Mielec wyprzedziła drugą na mecie koleżankę klubową Katarzynę Zdziebło  Dla 21-letniej Zdziebło jest to pierwszy seniorski medal w karierze.

Z sukcesami startowali także  lekkoatleci z Podkarpacia na zakończonych dziś we Włocławku Mistrzostwach Polski do lat 20 . Złoty medal wywalczył Szymon Żywko na 1500 m a drugi był Szymon Zięba z klubu Tika Taka z Kolbuszowaj. To drugie medale tych biegaczy. Szymon Żywko wcześniej był także najlepszy na 800 m , Szymon Zięba na tym dystansie był trzeci . Dziś złoto na 100 m przez płotki wywalczyła także Klaudia Wojtunik z Resovii.