Przegrana Resovii i inne wyniki

Piłkarze Resovii Apklan po 5 latach przerwy powrócili do II ligi. W swoim inauguracyjnym meczu nowego sezonu przegrali na Stadionie Miejskim w Rzeszowie ze Zniczem Pruszków 1-3. Dla przyjezdnych trafiali Małachowski w 21, Kabala w 53 i Podliński w 76 minucie spotkania.
Jedynego gola dla Resovii strzelił w 56 minucie Bartłomiej Buczek. Kolejny mecz za tydzień Resovia Apklan rozegra w Boguchwale ze Stalą Stalowa Wola.

W innym dzisiejszym meczu Siarka Tarnobrzeg pokonała u siebie Ruch Chorzów 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów w 64 minucie zdobył Kamil Radulj.

W pozostałych meczach: Błękitni Stargard przegrali 1-2 z Olimpią Grudziądz, Gryf Wejherowo zremisował z Górnikiem Łęczna 2-2, Pogoń Siedlce – GKS Bełchatów to wynik 0-0. Radomiak Radom pokonał 1-0 Skrę Częstochowa, a Widzew Łódź wygrał z Olimpią Elbląg także 1-0. Przypomnę w piątek w meczu inaugurującym rozgrywki drugiej ligi Stal Stalowa Wola pokonała w Rybniku miejscowy ROW 1-0.