Jubileuszowe igrzyska gimnastyczne w Zarzeczu

Już po raz dziesiąty Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zarzeczu był gospodarzem Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w gimnastyce dziewcząt i chłopców.

Wśród uczestników ze szkół podstawowych tradycyjnie bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci placówki numer 12 z Rzeszowa. W odmłodzonym składzie (ze średnią wieku 9 lat) nie dali szans starszym nawet o 3 lata rywalom i po raz 10 z rzędu wywalczyli tytuł Drużynowych Mistrzów Podkarpacia.

Kolejne miejsca drużynowo zajęła SP nr 5 z Dębicy i SP nr 1 z Sanoka. Wśród dziewcząt zeszłoroczny tytuł mistrzowski utrzymała SP nr 4 z Jarosławia, która pokonała dwie rzeszowskie podstawówki Dwójkę i Dwunastkę. W kategorii szkół ponadpodstawowych drużynowo zwyciężyły gimnastyczki z Gimnazjum nr 9 z Rzeszowa.

Wśród chłopców osobowością zawodów okazał się Maciej Biłyk, reprezentant kadry narodowej w akrobatyce, wychowanek TG Sokół Rzeszów, który zdobył komplet 4 złotych medali.

W zawodach rozgrywanych przez 3 dni wystartowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z 76 szkół Podkarpacia.