W I lidze koszykówki wicelider Sokół Łańcut wygrał na wyjeździe z AZS AGH Kraków 82:78. Po 2 kwartach gospodarze prowadzili gospodarze 47:39. Drużyna z Łańcuta świetnie zagrała w drugiej połowie,  dogoniła rywali i w emocjonującej końcówce utrzymała prowadzenie.

Najwięcej punktów dla Sokoła – 25  rzucił Filip Małgorzaciak. Zespół z Łańcuta awansował na pierwsze miejsce w tabeli, ale ma rozegrany jeden mecz więcej od drugiego Śląska Wrocław

Równie emocjonujący był pojedynek w II lidze koszykarskiej-  Hensfortu Przemyśl z Unią Tarnów. Młody przemyski zespół prowadził do przerwy 43:38 i po równie emocjonującej końcówce pokonał rywali 83:78

Drugi nasz reprezentant w II lidze Stal Stalowa Wola pauzuje, a zwycięstwo 20:0 otrzymała walkowerem  , bo dziś miała grać z Siarką Tarnobrzeg, która kilka tygodni temu wycofała się z rozgrywek ze względów finansowych.