Kolejny rekord Krystiana Herby

Na dwóch kółkach w rekordowym czasie pokonał 842 schody. Rzeszowianin Krystian Herba późnym popołudniem wjechał na 37 piętro warszawskiego wieżowca Rondo 1. Potrzebował na to 15 minut i 58 sekund. W ten sposób poprawił wynik sprzed roku o ponad 2 minuty.

Warszawski biurowiec Rondo 1 mierzy 159 metrów. Specjalizujący się w trialu rowerowym Krystian Herba, ma "na koncie" znacznie wyższe budynki i aż 5 rekordów Guinnessa. Jego aktualny rekord w liczbie schodów pokonanych na rowerze został ustanowiony w mierzącym 442 metry Willis Tower w Chicago. Skacząc na rowerze pokonał 3461 stopni. Potrzebował na to 3 godzin i 45 sekund.

Krystian Herba jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, finalistą i uczestnikiem wielu zawodów cyklotrialowych na świecie. Obecnie zajmuje się pokazami akrobacji rowerowych.