Wyniki z piłkarskich boisk

Pierwszoligowi piłkarze Stali Mielec pokonali w meczu wyjazdowym Stomil Olsztyn 4-0 w ramach 26 kolejki Nice 1 Ligi. Pierwszy gol padł już w 13. minucie. Z rzutu wolnego pewnie przymierzył Robert Sulewski i do przerwy mielczanie prowadzili 1-0. Kolejną bramkę w 49. Strzelił niezawodny ostatnio Krzysztof Drzazga dając dwubramkowe prowadzenie gościom. Na 3-0 mocnym strzałem pod porzeczkę popisał się Aleksandar Kolev, a w ostatniej minucie spotkania na 4-0 wynik ustalił Piotr Marciniec. W tabeli Nice pierwszej ligi Mielczanie z 36 punktami plasują się na 11tej pozycji. Prowadzi Zagłębie Sosnowiec – 44 punkty przed Chojniczanką, która ma taki sam dorobek punktowy.

W drugiej lidze Siarka Tarnobrzeg przegrała na wyjeździe z liderem tabeli Odrą Opole 3-4, a piłkarze Stali Stalowa Wola bezbramkowo zremisowali na własnym boisku z GKSem Bełchatów. Siarka z dorobkiem 41 punktów jest piąta. Stal Stalowa Wola na miejscu 13 punktów 28.

Z kolei trzecioligowi piłkarze Stali Rzeszów w meczu 24 kolejki, pokonali u siebie Cosmos Nowotaniec 3 : 0. Prowadzenie uzyskał już w 2 minucie Arkadiusz Gil, wynik podwyższył w 8. Piotr Prędota a rezultat spotkania ustalił w 26 minucie Paweł Giel.

Porażkę ponieśli piłkarze Resovii. Podopieczni trenera Szymona Szydełki ulegli na własnym boisku Podhalu Nowy–Targ 1-3. Bramki dla gości strzelali Potoniec w 52 oraz Duda w doliczonym czasie gry. W 78 minucie piłkę do własnej bramki skierował zawodnik Resovi Dariusz Frankiewicz. Honorowe trafienie dla Pasiaków w 70 minucie zdobył Bartłomiej Buczek.

Z kolei JKS Jarosław podejmował dzisiaj wicelidera rozgrywek– Garbarnie Kraków. Graczom z Jarosławia nie udało się sprawić niespodzianki. Podkarpacki zespół przegrał 0-2. Do 82 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, wtedy samobójcze trafienie zaliczył Kamil Kłusek i zrobiło się 0-1. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Tomasz Ogar.

W tabeli trzeciej ligi Prowadzi Garbarnia – 46 puntów. Drugi jest KSZO Ostrowiec ma punkt mniej. Resovia plasuje się na czwartej pozycji 41 oczek. Stal Rzeszów na piątym – punktów 40.