Polki na 13. miejscu w narciarstwie klasycznym na MŚ
Izebela Marcisz fot. facebook

Zawodniczka klubu SS Prządki Ski Izabela Marcisz wraz z Moniką Skinder, Urszulą Łętochą i Justyną Kowalczyk zajęła 13. miejsce w sztafecie 4x5 km podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld.

Zwyciężyły Szwedki w składzie Andersson, Karlsson, Kalla i Nilsson, które o 3,1 sekundy wygrały z niepokonanymi od 8 lat na mistrzostwach Norweżkami. Brązowy medal ze stratą nieco ponad 2 minut. zdobyły Rosjanki.

Polki do pierwszego miejsca straciły ponad 5 minut.

Jeszcze dziś odbędzie się sztafeta panów - bez udziału reprezentacji Polski. Polski Związek Narciarski ogłosił w czwartek, że kadra mężczyzn zakończyła już występ w mistrzostwach w Seefeld.