Remis Resovii i wygrana Stalowej Woli z Siarką Tarnobrzeg

W drugoligowych derbach regionu Stal Stalowa Wola pokonała Siarkę Tarnobrzeg 1:0. Spotkanie było wyrównane, a jedyna bramka padła w doliczonym czasie gry, gdy po błędzie bramkarza i obrońców z najbliższej odległości trafił obrońca Szymon Jarosz.

W innym meczu rozegranym w Rzeszowie Resovia zremisowała z Widzewem Łódź 1:1. Bramkę dla rzeszowian strzelił w 39 minucie z rzutu karnego Bartłomiej Makowski. Ten sam zawodnik miał drugą okazję do zdobycia bramki z karnego w 59 minucie, ale tym razem jego strzał obronił bramkarz gości. Niedługo potem Widzew skontrował i doprowadził do wyrównania. Mecz na stadionie przy ul. Hetmańskiej oglądało około 3 tysięcy widzów w tym tysiąc kibiców łódzkiej drużyny.

Po tych spotkaniach Stal Stalowa Wola jest szósta ma 37 punktów, a Resovia ósma (33 pkt). Siarka Tarnobrzeg coraz niżej w strefie spadkowej, jest teraz na przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 22 punktów.