Z podkarpackich boisk...

Piłkarze Stali Mielec zremisowali na własnym boisku po zaciętym spotkaniu z GKS-em Katowice 3 do 3. Bramki dla drużyny Zbigniewa Smółki zdobyli Szymon Sobczak w 7,
Krystian Getinger w 41 i Aleksandar Kolev w 71 minucie spotkania. Goście od 20 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Praznovskiego.

W drugiej lidze z dobrej strony zaprezentowała się Siarka Tarnobrzeg, która pokonała Polonię Warszawa 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 37 minucie Radosław Sylwestrzak. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe,
ale rzutu karnego dla siarkowców nie wykorzystał Marcin Stefanik.

Stal Stalowa Wola została dziś rozbita w Zambrowie. Stalówka przegrała spotkanie z Olimpią, aż 2 do 6. Obie bramki dla drużyny Rafała Wójcika zdobył Adrian Gębalski.

W trzeciej lidze piłkarze Stali Rzeszów przegrali z Motorem Lublin 0 do 2. Dwa gole dla gości jeszcze w pierwszej połowie zdobył Kamil Oziemczuk.

Resovia zremisowała na wyjeździe z Avią Świdnik 1 do 1. Gola dla pasiaków zdobył Dawid Pałys–Rydzik w 63 minucie. Cztery minuty później piłkę do własnej siatki skierował Konrad Domoń. Dodajmy, że w 21 minucie Marcin Pietryka – bramkarz Resovii – obronił rzut karny wykonywany przez
Wojciecha Białka.

Karpaty Krosno pokonały Unię Tarnów 3 do 1. Podopieczni Adama Fedoruka już po 7 minutach prowadzili 2-0. Najpierw w 5. do siatki rywala trafił Dawid Cempa, a dwie minuty później wynik podwyższył Dawid Kuliga. Trzecie trafienie dla Karpat zaliczył w 65 minucie Jaromir Skiba.

Cosmos Nowotaniec przegrał dziś ważne spotkanie w kontekście utrzymania. Podkarpacki Beniaminek nie sprostał w wyjazdowym meczu MKS-owi Trzebinia przegrywając 1 do 2. Honorowe trafienie dla Cosmosu zaliczył Piotr Laskowski. JKS Jarosław w tej kolejce pauzował.