Piłkarki Beniaminka Krosno na drugim miejscu w konkursie w „Z Podwórka na Stadion – o Puchar Tymbarku”

Dziewczęca drużyna piłkarek Beniaminka Krosno zdobyła drugie miejsce w  Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii do 12 lat.

Finał rozegrano dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie. W decydującym meczu dziewczęta z Krosna przegrały 1:2 z UKS SMS Łódź.

Warto dodać, że w ubiegłym roku piłkarki Beniaminka Krosno w tym samym turnieju zdobyły złote medale w kategorii  wiekowej U-10. Większość tych zawodniczek dziś ponownie walczyła o złoto.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej. Mecze na Stadionie Narodowym oglądali m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek i selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. W 19 dotychczasowych edycjach Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wzięło udział ponad 2 miliony chłopców i dziewczynek. Dla wielu z nich był to początek pięknej kariery sportowej m.in. dla Arkadiusza Milika, Krzysztofa Piątka i Piotra Zielińskiego.