Po pierwszym dniu Mistrzostw Europy w Szybownictwie
Fot. Iwona Piętak

Znamy nazwiska zwycięzców pierwszej konkurencji 20. Mistrzostw Europy w Szybownictwie, jakie rozgrywane są w Turbi koło Stalowej Woli. Piloci z dwudziestu krajów konkurują w trzech klasach szybowców, a ich zadaniem było
dzisiaj pokonanie jak największej liczby kilometrów w czasie około trzech godzin. Wiązało się to z osiągnięciem odpowiednio dużej prędkości.

W klasie otwartej zwyciężył Polak Łukasz Wójcik, w klasie 18-metrowej - Brytyjczyk Philip Jones, a w klasie dwumiejscowej wygrał polski duet Tomasz Rubaj i Christoph Matkowski. Różnice wśród zawodników w poszczególnych klasach były minimalne.

Na trzecim miejscu w klasie szybowców o rozpiętości 18 metrów uplasował się faworyt, multimedalista mistrzostw Europy i świata Sebastian Kawa. Według niego, na sukces w powietrzu składa się kilka czynników: doświadczenie i znajomość meteorologii oraz mocna psychika.

W pierwszym dniu Mistrzostwach Europy w Turbi, najlepsi szybownicy pokonali nieco ponad czterysta kilometrów. W ciągu dwóch tygodni odbędą co najmniej cztery przeloty.
Start zależy od pogody, a decyzja o kolejnych startach jest podejmowana przez organizatorów każdego dnia.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj