W miniony weekend (11-12 maja) w Budapeszcie rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Fit Kids fitness & aerobic. W mocno obsadzonych zawodach, z udziałem rekordowej ilości 268  zawodniczek i zawodników bardzo dobrze zaprezentowali rzeszowscy juniorzy reprezentowani przez 2 najlepsze rzeszowskie kluby fitness sportowego: Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Rzeszów oraz  Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Brązowy medal i tytuł drugiej wicemistrzyni świata wywalczyła Julia Sycz – aktualna wicemistrzyni Polski w kat. 13 lat. Na IV miejscu uplasował się duet Katarzyna Pawłowska i Julia Sycz (PTG „Sokół” UR). Finałowe VI miejsca zajęły ponadto: trio Anastazja Bielec, Kinga Ożóg i Magdalena Ziaja oraz Sabina Fuglewicz (wszystkie TG „Sokół” Rzeszów).

Na dalszych miejscach sklasyfikowano ich klubowe koleżanki: Amelia Pałac- VII miejsce oraz duet Amelia Pałac, Zuzanna Lenar-IX miejsce. Trenerem kadrowiczek z Rzeszowa jest Grzegorz Bielec (wielokrotny mistrz Europy i wicemistrz świata w akrobatyce sportowej), który na swoim, koncie ma już ponad 100 medali swoich podopiecznych z imprez ogólnopolskich i międzynarodowych w akrobatyce i fitness w tym 2 medale (srebro 2011 i brąz 2010) z mistrzostw Europy w fitness gimnastycznym i aktualny – brąz mistrzostw świata.

Za niespełna tydzień (18 maja) szóstka kolejnych podopiecznych G. Bielca z towarzystw „Sokolich” z Rzeszowa i Malawy weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Kłajpedzie. Wystartują tu m.in. Mistr z Polski – Leona Radke („Sokół” Malawa) oraz 4 wicemistrzynie Polski: A. Bielec, K. Ożóg, M. Ziaja oraz brązowa medalistka mistrzostw polski – A. Pałac (wszystkie „Sokół” Rzeszów) a także J. Sycz (PTG „Sokół” UR).