Reprezentacja Podkarpacia wygrała 4-2 z reprezentacją województwa świętokrzyskiego w rozegranym w Kolbuszowej pierwszym meczu UEFA Regions Cup 2017. Podkarpacki zespół prowadzony przez Grzegorza Sitka i Szymona Grabowskiego źle rozpoczął to spotkanie tracąc bramkę już w 4. minucie meczu.Po kwadransie gry było już 2-0. W 19. minucie kontaktowego gola zdobył Paweł Hass, a przed przerwą do wyrównania doprowadził Piotr Laskowski. Obydwie bramki padły po uderzeniach głową. Prowadzenie dla Podkarpackiego ZPN-u zdobył w 63. minucie z rzutu wolnego
Bartłomiej Buczek. Ten sam piłkarz ustalił wynik potkania na 4-2, zaraz przed końcowym gwizdkiem. Rewanż 10 maja. Zwycięzca dwumeczu awansuje do finału makroregionu.

Tymczasem Piłkarze III-ligowej Stali Rzeszów pokonali występującą w IV klasie rozgrywkowej Głogowie Głogów Małopolski w finałowym pojedynku Pucharu Polski w okręgu Rzeszów-Dębica. W spotkaniu rozgrywanym w Zaczerniu podopieczni trenera Bohdana Bławackiego pokonali niżej
notowanego rywala 4-1. Wynik spotkania otworzył w 8 minucie napastnik IV ligowca Mateusz Dec. Chwilę wcześniej jedenastki dla Rzeszowian nie wykorzystał Wojciech Rejman. Później do siatki trafiali już tylko Stalowcy. W 11 minucie gola zdobył Michał Lisańczuk, a na 2-1 podwyższył Michał Szymański. W drugiej połowie na boisku pojawił się Amido Batis Cande i to on był autorem pozostałych dwóch trafień dla Rzeszowskiego zespołu. Stal Rzeszów zdobyła tym samym Okręgowy Puchar Polski i awansowała do fazy wojewódzkiej. 10 maja, zmierzy się ze zwycięzcą meczu Karpaty Krosno – LKS Pisarowce z okręgu krośnieńskiego.

Sokół Sieniawa wygrał w Nowej Dębie z miejscową Stalą 3-1 w meczu IV ligi rozgrywanym awansem. Pierwszą bramkę tuż przed przerwą zdobyli gospodarze. Autorem jedynego gola dla Nowej Dęby był Rębisz. Bramkę kontaktową w 55 minucie strzelił Kalin. W 72 z rzutu karnego podwyższył Czyrny, a wynik spotkania w 75 minucie ustalił Wilusz.